Header Reklam

Dünyanın en büyük endüstri fuarı Hannover Messe, 2020’de yapılmayacak

27 Mart 2020 Dergi: Mayıs-2020
Dünyanın en büyük endüstri fuarı Hannover Messe, 2020’de yapılmayacak

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Temmuz ayına ertelenen Hannover Messe Endüstri ve teknoloji Fuarının, aynı nedenden ötürü 2020 yılında yapılmamasına karar verildi. Fuar organizatörü tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler veriliyor; “Her gün Covid-19 çevresindeki dinamik gelişmeleri gözlemledik. Birkaç hafta önce, durum tamamen farklıydı. Bugün, Almanya'da, Avrupa'da ve dünyada muazzam seyahat kısıtlamaları, sınır kapatmalar, toplantı yasakları ve sokağa çıkma yasakları ile karşı karşıyayız. Şirketler, korona krizinin etkilerini ciddi ölçekte hissediyor. Katılımcı kuruluşlar bize, azalan satış grafiklerinden, tedarikçi güçlüklerinden bahsetti. Birçok şirket üretimini durdurdu veya mesai saatlerini azaltarak kapasiteyi düşürdü.
 İçinde bulunduğumuz bu gün için, bu durumun sonu, hatta temkinli bir iyileşmenin başlangıcı görünmüyor. Katılımcılarımız ve ortaklarımızla birlikte, HANNOVER MESSE'in yapılmasının önemine sonuna kadar inandık ve bunu gerçekleştirmek için mümkün olan her şeyi yaptık.
Sonuç olarak, Hannover, Temmuz ayı ortasına kadar Hannover bölgesindeki tüm önemli uluslararası etkinlikleri yasaklayan bir kararname yayınladı. Bu, 2020'de HANNOVER MESSE fuarının yapılabilme olasılığını ortadan kaldırdı. Ancak fuarı tamamen iptal etmek istemiyoruz. Gelecek yıl 12-16 Nisan 2021 olarak açıklanan yeni fuar tarihine kadar, boşluğu dolduracak başka bir format üzerinde ilerliyoruz. Özellikle kriz zamanlarında, yönlendirme ve değişim ihtiyacı her zamankinden daha fazla. Bu nedenle, HANNOVER MESSE olarak, kısa süre içinde siz müşterilerimiz için açacağımız dijital bilgi ve ağ platformu için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bununla birlikte, doğrudan, kişiden kişiye temasın yerinin doldurulamayacağına inanıyoruz ve sizinle birlikte HANNOVER MESSE 2021'i dört gözle bekliyoruz.”Slider Altına