Header Reklam
Header Reklam

Dünyadan Yeni Ekipmanlar

05 Eylül 2004 Dergi: Eylül-2004

Ticari Split Sistem

Sınıfı 3-5 tonluk SSA havalandırma ve SPA ısı pompası, ticari soğutma ve ısıtma pazarındaki en yüksek enerji verimli split sistemi olarak bilinir. Verimleri 17.25 SEER ve 9.0 HSFP seviyelerine kadar çıkmıştır. Sistemin Copeland Ultratech yüksek verimli iki kademeli skrol kompresörü -EPA tarafından tanınmış klorsuz R-410A soğutucu akışkanı kullanan, türünün ilk kompresörü- sessiz, istikrarlı konfor ve nem kontrolü için daha çok düşük kademede çalışırken, yüksek verimli dış ortam koili istisnai bir ısı transferi ve düşük hava direnci sağlamaktadır. Diğer özellikler ise şunlardır: Gürültü seviyesini düşüren HushTone odacığı, kolay ve verimli bir bakıma olanak sağlayan bağımsız bir motor yuvası, dış ortam ünitelerinde soğutma sistemini yalıtan ve erişimi basitleştiren pirinç bakım valfleri, korozyon dayanımı sağlayan yüksek güçlü PVC kaplamalı çelik-telden fan koruması.

Lennox Industries Inc.

HEPA Filtresi

Termikfil, 0.3 mikronda 650 F’a kadar işletme sıcaklıklarında garantili olarak % 99.99 verim sağlayan ilk HEPA filtresidir. Esnek dizaynı yüksek ısı altında genleşip büzülmesine olanak sağlamaktadır. Micro incelikte bir cam ortam üniform performans sağlamaktadır.

Camfil Farr

Dijital Multimetre

87V dijital multimetre (DMM) hızı ayarlanabilir motor-tahrik sistemlerinde gerilimi ve frekansı doğru olarak ölçer. Built-in bir termometre ile donatılmış cihaz, 8-kV voltaja dayanmakta ve kullanıcıları, ark çakmasına karşı korumaktadır.

Fluke Corp.

Rüzgar Tahrikli Yağmur Panjurları

Greenheck’in rüzgar tahrikli yağmur panjurları dikey ve yatay bıçak yapısına sahip iki çeşit modelden oluşur, çerçeve derinlikleri 2-8 in arasında değişmektedir. Tüm modeller, saatte 8 in.’lik yağmur ve 50 mph rüzgar hızlarına başarıyla dayanmıştır. Sipariş üzerine yapılabilir, çok sayıda boya ve cila çeşidi mevcuttur.

Greenheck

Havadan Havaya Isı Geri Kazanım Sistemi

Bkm Ters Akış havadan havaya ısı geri kazanım sistemi, yüksek verimlidir ve kendi kendini temizleyen bir yapıdadır. Donmaya karşı koruma gerektirmez. Modüler yapısı, sistemi hemen hemen tüm temiz hava gereksinimleri için çok uygun kılar.

bkm Enterprises Inc.

Soğutucu Akışkan Telafi Makinesi

1-hp yağsız siklon kompresörü ile birlikte çalışan, CR700 soğutucu akışkan telafi makinesi, ARI 740-98 standardına göre UL tarafından sertifikalandırılmış, kendi sınıfındaki en yüksek soğutucu akışkan telafi derecesine sahiptir. R-22 telafisi, benzer ünitelerden % 83-229 daha hızlı gerçekleşmektedir.

CPS Products Inc.

Hidrojen Sızıntı Dedektörü

Kompakt, sağlam H2000 hidrojen-sızıntı dedektörü, bir bakteriden daha küçük çatlaklardaki sızıntıları bulabilir. Güvenli, riskli olmayan %5 hidrojen-%95 nitrojen karışımı kullanan dedektör, çatlakların tespiti ve sıcaklıktan bağımsız olarak çatlakların meydana çıkarılması gibi çeşitli uygulamalar için esnek deteksiyon çözümleri önermektedir.

 Sensistor Technologies Inc.