Header Reklam

Dünyadan Yeni Ekipmanlar

05 Ağustos 2004 Dergi: Ağustos-2004

Deposuz Su Isıtıcıları

Bradford White Corp., depolama tankı kullanmadan bir çok kullanım noktasına sürekli sıcak su sağlayan EverHot deposuz gaz su ısıtıcısını piyasaya sundu. Üniteler, iç ve dış çevre versiyonlu olmak üzere, iki konutsal ve iki ticari modelde mevcuttur. Kompakt boyut, dar alanlarda kurulumu kolaylaştırmıştır. EverHot iç çevre modelleri entegre bir dijital kontrolöre sahiptir. Dış çevre modelleri, uzaktan kumandayla sevkedilir.

Bradford White Corp

Sert Buhar Şartları İçin Valf

Emerson Proses İşletme’nin (Emerson Process Management) FisherAE dizaynı TBX valfi bugünkü çevrimli güç santrallerindeki en sert buhar koşullandırma uygulamalarınının üstesinden gelmekte, ve proses uygulamalarında eksiksiz kombine bir basınç/sıcaklık kontrolü sağlamaktadır.

Emerson Process Management

Yeni Bell & Gossett Valfi

Bell&Gossett, akış kontrol valfi, izolasyon valfi ve mukabil flanşın özelliklerini tek bir bünyede topladığı yeni izolasyon akış kontrol flanşı Check-Trol’ü piyasaya sürmüştür.

Bell&Gossett

Akıllı Kumanda Valfi Tahrik Kolu

Maxon Corp.’ın ürünü olan Smartlink Akıllı Kumanda Valfi Tahrik Kolu, endüstriyel uygulamalarda üst düzeyde kesin ve doğru akış kontrolü için dizayn edilmiştir. Bu kontrol düzeyi, kritik düşük emisyon uygulamaları için gerekli olan doğruluğu sağlayarak yakıt israfını azaltmak suretiyle işletme maliyetini düşürebilir. Direkt kuplaj tahrik montajı, 0.1 derecelik artışlarla kesinli kontrolü sağlar ve 900 ayar noktasına kadar programlanabilir. SMARTLINK tahrik kolu montajının kompakt dizaynı, boru dizisi alanından tasarruf sağlayarak her yön ve yönlenimde yerleştirmeyi olanaklı kılar.

Maxon

Inovatif Ultra Düşük NOx Yanma Teknolojisi

Ooen Co., yakıcı alev stabilitesi ve yüksek verim garanti eden, emsalsiz özel teknoloji kombinasyonuyla tek basamaklı NOx performansını piyasaya sunmuştur. Bu teknoloji tüm endüstriyel boyler uygulamaları için çok uygundur. Coen bu teknolojiyi, yakıcı yönetim sistemi ve kontrolleriyle birlikte sunmaktadır.

Coen Co.

Tam Altlıklı Sistem

Vapor Power International, buhar üreteçleri serisini tamamlamak amacıyla eksiksiz boyler- besleme suyu paketleri piyasaya sürmüştür. Paket sistemler; özel müşteri gereksinimlerini karşılamak amacıyla önceden dizayn edilmiştir ve hava gidericiler, besleme suyu depoları, kimyasal besleme sistemleri, su yumuşatıcılar, boşaltma depoları ve tek kaynaklı kontroller içerebilir. Sistemler, hızlı ve basit kurulum amacıyla ayrı bir altlığa entegre olabilir, ya da "tam paket" için buhar üreteçleriyle birlikte yerleştirilebilirler.

Vapor Power

Aerco KC1000 Hidronik Boyler

Enerji verimli, sessiz ve işletme maliyeti düşük bu doğal gaz ve propan yakıtlı boylerler yerden tasarruf ve düşük proje maliyeti sağlar, ayrıca sıkı NOx standartlarına uygunluk amacıyla teçhiz edilebilir. Yoğuşturucu tasarımı ikincil boru tesisatını elimine etmekte ve 14:1 modülasyonu, % 95 mevsimsel verimi sağlamak için +/- F sıcaklık kontrolünü desteklemektedir. Her 1 milyon Btu’luk ünite 78-22-57 inçlik bir alan kaplamakta ve havalandırma esnekliğini maksimize etmektedir. 

Aerco

Parker CD-ROM Kataloğu

Parker Boiler Co.’nun üçüncü yayını olan bu CD-ROM kataloğunda 600’ü aşkın sayfa bilgi, CAD çizimleri, tavsiyeler ve şartnameler bulunmaktadır.

Parker Boiler Co.

Topog-E’den ücretsiz ‘Boiler Bonanza’ Kitapçığı

Sızdırmasız plastik salmastraların güvenli çalışması hakkında bilgi veren bu 15 sayfalık illüstrasyonlu broşür, mutlaka okunması gereken yararlı bir kaynaktır.

Topog-E Gasket Co.

GEA’dan Yeni Broşür

GEA Entegre Soğutma Teknolojileri Şirketi, değişik soğutma kulesi serileri ve satış sonrası hizmetleri hakkında bilgi veren yeni 8 sayfalık renkli bir broşür yayımlamıştır. Broşür, GEA’nın yeni Panorama prefabrik modüler soğutma kulesi serisi hakkında detaylı bilgi vermektedir. Bu yüksek ömürlü kulelerin sıkı yapı standartlarına uyularak ön mühendisliği yapılır ve mahal konstrüksiyonu süresini % 40, tüm proje süresini de % 50 oranında azaltırlar.

GEA Intergrated Cooling Technologies

Bağlantısız Yakıcılar

MULTIFLAM’ın da içinde bulunduğu Weishaupt 30 - 70 serisi yakıcılar, düşük NOx değişkenli geometrisini bağlantısız bir sistem ile birleştirmektedir. Bu bağlantısız sistem dört bağımsız servotahrik (yakıt, basma ve emme tarafı yanma havası kontrolü için) kullanır. Bu sistem kendiliğinden alev güvenceli bir temel modül, PID sıcaklık ve basınç kontrolü, ve süre ve sıcaklıkla programlanabilen cold-start fonksiyonundan oluşur.

Weishaupt

Yeni Seri Değişken Hızlı Fırçasız Fanlar

Ametek Rotron Teknik ve Endüstriyel Ürünleri, yeni nesil elektronik kontrollü Nautilair 8.9-in. Fan serisini piyasaya sürerek, değişken hızlı fırçasız fan serisi kullanımını yanma/ön karışım fan uygulamalarına genişletmiştir. Egzost flanşı dahil maksimum 9.8 in. genişliğinde ve 8.25 in. yüksekliğinde olan Nautilair 8.9-in. serisi, 120V ya da 240V, 50/60 Hz tek fazda güvenle çalışabilir. Maksimum basınç kabiliyeti 13 in.’lik su sütununa (32.35 mbar), maksimum açıklıktaki akışı 495 cfm’ye tekabül eder.

Ametek