Header Reklam

Dünyadan yeni ekipmanlar

05 Haziran 2004 Dergi: Haziran-2004

DÖŞEMEALTI SİSTEMLERİ

Zemin üstünde olan değişim ve yenilenmelere olanak tanıyan emiş kanalı sistemleri ve ortam kontrolü parçaları için, pahalı ve bozucu modifikasyon gerekliliğini ortadan kaldıran Axis Döşemealtı Sistemi; karmaşık veya değişken sakinli alanlar içeren binalara çok uygundur. Kolayca, yenilenebilen eksiksiz bir hava dağıtımı sağlar, işletme maliyetini düşürür, iç hava kalitesini iyileştirir ve sakinlerine daha iyi bir çevre kontrolü sağlayarak bina verimliliğini arttırır. Fan kutuları, çevresel fan koiller, swirl taban yayıcıları ve linear taban yayıcılarından oluşan zeminaltı odacıklı serileri dizisi; yüksekliği değiştirilebilir zemin panelleri altına oturur. İş istasyonlarının yenilenmesi gerekirse, uygun zemin paneli hareket ettirilerek difüzörler basitçe yerleştirilebilir. Yükseltilmiş döşeme ve zemin katı arasındaki boşlukta hareket eden hava yardımıyla, standart bir binanın kanal işçiliğinin hemen hemen % 90’ına gerek kalmamış olunur; ki bu da tesisat masraflarını azaltır.

Carrier Corp.

SÜRGÜ SİSTEMLERİ

120’den fazla değişik üründen oluşan AnyBus-X sürgü ailesi, iki endüstriyel şebekenin, mümkün olabilen her kombinasyonunu bağlamak için tasarlanmıştır. Küçük; fakat, kaba metal muhafaza, standart DIN ray desteği, IP 20 nominal değeri ve 24-v güç temini ile endüstriyel ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.- 

HMS Industrial Networks Inc.

YÜKSEK KAPASİTELİ NEM ALMA

Endüstriyel/ticari ortamlar ve kapalı ortamlardaki iç havuzların muhafazalarında hassas nem kontrolü için tasarlanmış yüksek kapasiteli nem alma sistemleri, alan ısıtması için geri alınmış ısının hava kızdırma bobininden, ya da alan soğutması için opsiyonel bir hava veya su soğutmalı yoğuşturucudan atılmasını sağlar.

 PoolPak International

TAVANA MONTE EDİLMİŞ HASSAS-A/C BİRİMLERİ

Sınırlı zemin alanına sahip, nem ve sıcaklık değişimlerine duyarlı ekipmanların bulunduğu ileri teknoloji odaları için tasarlanmış CM serisi tavana monte edilen hava iklimlendirme ünitelerinin, 1-13 ton arasında değişen 8 kanallı modeli mevcuttur.

Profilleri kısadır (24 inçten 28 inç yüksekliğe kadar).

 Ecosaire

ÜÇ SENSÖRLÜ İÇ HAVA KALİTESİ ÜRÜNÜ

Nose3 ile anahtar niteliğindeki üç iç hava kalite öğesi- sıcaklık, nem ve karbon dioksit- tek bir kompakt cihazla izlenebilir. Nose3, bir çok bina otomasyon sistemiyle uyum sağlayabilir. Her sensörün doğruluğu NIST sertifikası ile belgelendirilmiştir. 

PureChoice Inc.

TİCARİ AYDINLATMA OTOMASYONU

ZonexCommander, sayıları 1 ila 80 arasında değişebilen çatı, birim, bölme ve bölge ile uzaktan iletişim sağlar. Windows yazılımı ile, sistemdeki her termostat ve modülasyon bölgesiyle internet erişimi sağlanabilmekte. Ek olarak sinyalizasyon, otopark lambaları, aspiratörler ve diğer cihazlar uzaktan veya yerinde kontrol edilebilir ve programlanabilir.

 Zone Systems

YALITIM AKIŞ  KONTROL FLANŞI

Check-Trol; minimum basınç düşüsü vererek, akış denetim valfinin, yalıtım valfinin ve birlikte kullanılan flanşın özelliklerini birleştirir. Tam portlu bir küresel vana, yönlendiricinin, sistemi durdurmadan devreden çıkmasını sağlarken; bir iç yay emniyeti, kendiliğinden hareketi ve akışın sapmasını engeller.

 Bell & Gossett