Header Reklam

Dünyadan Yeni Ekipmanlar

05 Mayıs 2004 Dergi: Mayıs-2004
Dünyadan Yeni Ekipmanlar

KONTROL MODÜLLERİ

BAC kontrol modülleri (BCM) BAC ağıyla tasarlanmıiş bina otomasyon sistemleri için ölçeklendirilmesi kolay çözümler sağlamaktadır. 35 mm.’lik DIN raylarına bağlanan modüllerin donanımları, birbirlerine şerit kablolarla bağlanarak basitleştirilmiştir. Tek bir güç sağlayıcı ile yedi taneye kadar entegrasyon ve kontrol modülü birleştirilebilir. BCM’lerin modülerlik özelliği; kullanıcılara, varolan uygulamalara entegrasyon seçenekleri oluşturmak ve bu uygulamaları, kontrol sistemindeki değişikliklere adapte etme konularında kolaylık sağlamaktadır. BCM-ETH tek bir BACnet Eterneti ve BACnet MS/TP ağını desteklemektedir. BCM-MDM ise, önceden tasarlanmış bir V. 90/56 k modemini alarm ve uzaktan kumanda için desteklemektedir. Eternet ve MS/TP bağlantıları için olan BCM’ler, BACnet/IP uyumlu olduklarından, geniş bir alan içerisinde otomasyonu sağlamaktadırlar. 

Alerton

GAZ YAKITLI KAZAN

Gaz yakıtlı bu kazan, kondensasyon ile tam modulasyonu birleştirmektedir. % 96’lık mevsimsel verim, 12 ft2’den daha az alan, küçük menfez boyutları düşük ses seviyesi, kolay montaj ve tam uzaktan kumanda bu kazanın özellikleri arasındadır. 

AERCO International

PAKET SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Bir soğutma kulesi hattını tamamlamak, ya da tek başına bir soğutma kulesi görevini görmek üzere satılan bu paket soğutma grubu; plakalı ısı eşanjöri , kovan-borulu ısı eşanjörü, kapalı devre evaporatif soğutucu ya da hava soğutmalı soğutucu kullanabilmektedir. 

Delta Cooling Towers Inc.

DEĞİŞKEN HIZLI FIRÇASIZ ÜFLEYİCİ

Gelecek kuşak elektronik kontrol ürünlerinin özelliklerini taşıyan Nautilair, yanmada karışım öncesi uygulamalarda kullanılmaktadır. 120 V ve 240 V tek fazlı çeşitleri bulunmaktadır. 

AMATEK Rotron

ENERJİ AKIŞI GÖSTERGE SİSTEMİ

Thermo Track, ticari ve endüstriyel uygulamalar için uygun olan bir HVAC-R enerji akışı gösterge cihazıdır. Bu cihaz, boruların dışına monte edilebilen, ultrasonik geçici zamanlı sistem komponentlerini kullanmakta ve yeniden monte, sistemdeki gazın boşaltılması, sistemin durdurulması gibi işlemleri gerektirmemektedir. 

Preso

YÜKSEK BASINÇLI SOĞUTKAN PURJÖRÜ

Redi-Purge Modeli HPP-3SH soğutkan purjörü, zararlı maddelerin bulunduğu ortamlar için tasarlanmış, yüksek verimli, yüksek tonajlı endüstriyel proses soğutucular için kullanılabilecek, yüksek basınçtaki soğutkan purjörüdür. 

Redi Controls Inc.

GENİŞLETİLEBİLİR ZONLU KONFOR KONTROLÜ

Bu cihazlar, 12 zona kadar kontrol yapabilmektedir. Gerek duyulduğunda, ısıtılan ya da soğutulan tüm havanın miktarını vererek cihazların esnek çalışabilirliğini ayarlamaktadır. Çoklu basınçla kontrol stratejileri, bypas, barometrik bypas ve basınç kontrolü yapabilmektedirler. 

Aprilaire