Header Reklam

Dünya Yeşil Binalar Haftası Başlıyor

20 Eylül 2020
Dünya Yeşil Binalar Haftası Başlıyor

Her yıl Dünya Yeşil Bina Konseyi (WGBC) üyelerinin Yeşil Bina sistemlerinin farkındalığını artırmak amacı ile kendi bölgelerinde düzenledikleri etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu yıl da ÇEDBİK, 6 gün sürecek bir etkinlik düzenliyor.
Yeşil Bina Sistemleri hakkında son gelişmeleri, yenilenen sistemleri, reel proje çıktılarını, yeşil malzeme ve mekanik uygulama örneklerini sektörle paylaşmak ve Türkiye nin ilk ve tek Yeşil Bina sertifikası olan B.E.S.T sistemini tanıtmak amacıyla çevrimiçi düzenlenen etkinlikte, konunun yerli yabancı uzmanları konuşmacı olarak katılacak. ZOOM sistemi üzerinden kayıt için:  https://lnkd.in/d2iH37H
21-25 Eylül PROGRAM
21 Eylül, Saat: 11.00
Victoria Kate Burrows, ANZ Direktörü, “Advancing Net Zero Commitment”
22 Eylül, Saat: 14.00
Emre Ilıcalı, ALTENSİS Kurucu Ortağı, “Yeşil Bina Sertifika Uygulaması-Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi”
23 Eylül, Saat: 14.00
Baran Tanrıverdi, SWECO Enerji&Araştırma Danışmanı, “EBEM Gelişmiş Bina Enerji Modellemesi: Tasarımdan İşletmeye Enerji Tüketimi”
24 Eylül, Saat: 11.00
Emel Nokay, YTONG İş Geliştirme Şefi, “YTONG Sürdürülebilir Yapı Malzemelerinin Yeşil Binalarda Kullanımı”
25 Eylül, Saat: 11.00
Arslan Çağlayan Gürel, DAİKİN Bölge Müdürü, “Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak: Isı Pompaları”
26 Eylül, Saat: 11.00
Ebru Ünver Karaer, ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı, “Yeşil Bina Sertifika Sistemleri ve B.E.S.T. Sertifika Sistemi”Slider Altına