Header Reklam
Header Reklam

Dünya Soğutma Günü 2023 Teması Açıklandı

27 Mayıs 2023 Dergi: Haziran-2023
Dünya Soğutma Günü 2023 Teması Açıklandı

Dünya Soğutma Günü 2023 teması; “Yeni Nesil Soğutma: Gelecek bizim elimizde” olarak belirlendi.

Dünya Soğutma Günü (WRD), içinde yaşadığımız, sıcaklık kontrollü ortamlara bağımlı bir dünya yaratmaktan ve sürdürmekten sorumlu insanları ve teknolojileri kutluyor. 26 Haziran Dünya Soğutma Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler, küresel olarak endüstri, meslek grupları, bilim ve mühendislik derneklerinin yanı sıra hükümetler ve bireyler tarafından destekleniyor.

“Yeni Nesil Soğutma” başlıklı WRD 23 kampanyası, soğutma teknolojisinin, sektörün, içinde çalışanların ve soğutmadan fayda sağlayanların geleceğine odaklanacak. Geçen yıl “Soğutma Önemlidir” teması üzerine inşa edilen WRD’nin bu yılki etkinlikleri, modern soğutma endüstrisinin, düşük karbonlu soğutmaya yönelik artan talebi sağlayarak sektörün karşılaştığı zorluk ve fırsatları karşılamak için nasıl uyum sağladığına ve geliştiğine dair farkındalık yaratmak amacıyla ileriye dönük olacak.

Yeni nesil soğutma büyük önem taşıyor, çünkü dünya daha sıcak ve daha nemli hale geldikçe daha yaygın olarak kullanılan soğutma sistemlerinin enerji tüketimini ve karbon emisyonlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Örneğin, Uluslararası Enerji Ajansı'na göre, klimalar bugün dünya çapında binalarda kullanılan toplam elektriğin yaklaşık %20'sini tüketiyor ve kullanımları önümüzdeki otuz yılda hızla artarak küresel enerji talebinin en önemli itici güçlerinden biri haline gelecek.

Yeni nesil soğutma çözümlerini desteklemek sektörde çalışan insanların görevidir. Dünya Soğutma Günü'nün kurucusu Stephen Gill, "Bir endüstri olarak, modern, ileri görüşlü bir endüstrinin gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip insanları işe almamız, eğitmemiz ve elimizde tutmamız gerekiyor" diye açıklıyor. Gill şöyle devam ediyor: "Gelecekte tedarik edeceğimiz soğutma çözümlerinin geçmiştekilerle aynı olmasını kimse beklemeyeceği gibi, iş gücünün de aynı olması beklenmemeli. Bu yılki kampanya, gelecekteki sektörümüzün ihtiyaç duyduğu çeşitliliğe sahip, yüksek vasıflı işgücüne sahip olmamızı sağlamak için şu anda neler yaptığımızı ortaya koymak için bir fırsat.”

Gelecek bizim elimizde. Yeni Nesil Soğutma; refahımızın sürdürülebilir soğutma ve ısıtmaya nasıl bağlı olduğunun, soğutma teknolojisi seçimlerinin ve gelişen bir endüstrinin gelecek nesillerin refahını nasıl koruyabileceğinin hikayesini anlatacak.

www.worldrefrigerationday.org

info@worldrefrigerationday.org