Dünya Sıhhi Tesisatçılık Haftası Kutlandı

05 Mayıs 2007 Dergi: Mayıs-2007
İstanbul Doğalgaz Sıhhi Tesisat Kalorifer Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası, 5-7 Nisan 2007 tarihleri arasında bu yıl dördüncüsü düzenlenen "2007 Dünya Sıhhi Tesisatçılık Haftası"nı kutladı. "Dünya Sıhhi Tesisatçılık Haftası" için İstanbul Doğalgaz Sıhhi Tesisat Kalorifer Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası, üç gün süren bir etkinlik programı hazırladı. Honeywell, Grundfos ve TİMDER’in sponsorluğunu üstlendiği Dünya Sıhhi Tesisatçılık Haftası’nın etkinlik programının ilk gününde Türkiye’nin 28 ilinden gelen Sıhhi Tesisat Odaları başkan ve başkan vekillerinin de katılımı ile, Unicera 2007 Fuarı Tüyap Beylikdüzü Fuar Alanı’nda, "Diyalog Toplantısı" yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Sıhhi Tesisat Kalorifer Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkárları Odası Başkan Vekili Hasan Yayla, öncelikle Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzurum, Hatay, Isparta, Mersin, İzmir, Kayseri, Konya, Muğla, Sakarya, Samsun, Düzce, Burdur, Manisa, Alanya, Niğde, Sivas, Trabzon ve Çankırı’dan katılan il odaları başkan ve başkan vekillerine teşekkür etti. Yayla konuşmasını şöyle sürdürdü: "Odamızın dünya sıhhi tesisatçılarına armağan ettiği ’Dünya Sıhhi Tesisatçılık Haftası’nın bu yıl dördüncüsünü kutluyoruz. Sıhhi tesisatçılık konusunda eğitimin şart olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle 4 yıl önce başlattığımız eğitim kampanyamız devam ediyor.

İstanbul’da bulunan endüstri meslek liselerinin tesisat bölümlerine laboratuvar, sarf malzeme ve mesleki eğitime eğitimle katkı kampanyaları düzenliyoruz. Tüm sivil toplum örgütlerinin bizim çabamıza ortak olmasını ve taşın altına ellerini koymalarını istiyoruz. İlgili odalarımızın veya temsilciliklerimizin bulunduğu illerde düzenlenen eğitim seminerlerine odamıza kayıtlı üyelerin çağrılmasını talep ediyoruz. Yine bu illerimizde sektördeki firmalarımız tarafından kurulacak yetkili serviste çalışacak elemanlardan eğitim belgesi istenmesinin gerekli olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum."

380 kişinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda ayrıca Bilumum Madeni Eşya Birliği Başkanı Cevher Kartal, TİMDER Başkanı Kemal Yıldırım, Meslek Liseleri Öğretmenleri adına Suat Özer, İ.S.O.V Meslek Lisesi adına Sıhhi Tesisat Bölüm Şefi Akın Arslan, Samandra Meslek Lisesi adına Sıhhi Tesisat Bölüm Şefi İlyas Kuğu, Tesisat Ustaları adına Usta Tarık Hava ve ustalığa aday öğrenciler adına ise Kadir Cem konuşma yaptı.

Etiketler