Header Reklam

Duayenlerimizden Erol Gökdemir’i Kaybettik

05 Haziran 2021

Türkiye İklimlendirme Sektörünün duayenlerinden Erol Gökdemir vefat etti. ISKAV 8. Dönem Denetim Kurulu Üyesi, kadim dostu Bayram Kömürcü ile birlikte ERBAY Soğutma ve Isıtma Cihazları San. ve Tic. Ltd. Şti. kurucusu, İSKİD Derneği kurucu üyesi Erol Gökdemir’in cenazesi yarın COVID önlemleri kapsamında Gülbahçe Mezarlığı’na defnedilecek.

Erol Gökdemir, 1940 yılında Samsun’da dünyaya geldi. 1959 yılında başladığı İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’ni tamamladıktan sonra staj için Almanya’ya giden Gökdemir, iklimlendirme sektörünün önde gelen firmalarında, önemli pozisyonlarda görev aldı. 1987’de Bayram Kömürcü ile birlikte ERBAY Soğutma ve Isıtma Cihazları San. ve Tic. Ltd. Şti.’ni kurdu.

Erol Gökdemir, 2020 yılının Ekim ayında dergimize verdiği röportajını şu sözleri ile noktalamıştı: “Mühendislik dışında hiç başka bir şeyin, bir başka mesleğin, bir başka hayatın hayalini kurmadım. Hayalini kurduğum, peşinden gittiğim şey, işimi her gün, bir gün öncesinden daha iyi yapabilmek oldu. Samsun’da at arabası imalatı yapan atölyede de, hayatım boyunca da mühendislikten başka bir meslek düşlememiştim.”

Başsağlığı ve taziye için kızı Müge Gökdemir: 0533 226 05 91

Merhum Erol Gökdemir ile Ekim 2020 tarihinde yaptığımız röportaja buradan ulaşabilirsiniz