Header Reklam

Dr. Stephan Timmerman, KSB’nin Ankara’daki Üretim Tesislerini Dünyaya Tanıttı

01 Haziran 2021

KSB CEO’su Dr. Stephan Timmerman, KSB’nin Ankara’daki üretim tesislerini hazırlanan bir video ile dünyaya tanıttı.

İleri teknoloji robotik üretim hatlarında üretilen entegre motor ve elektronikli pompaların ve ileri üretim teknolojilerinin tanıtıldığı videoda; Cobotlar, sensörler, data toplama gibi Endüstri 4.0 uygulamalarının pek çoğunun kullanıldığı modern üretim hatları ile Ankara’da üretilip bütün dünyaya ihracatı yapılan yeni nesil ürünlerden bahsedildi. 

Ankara’da bulunan tesisteki ürün ve sistemlere yatırımlar sürüyor ve bütün çalışanlar ileri teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak ar-ge ve büyüme faaliyetlerine son sürat devam ediyor. Türkiye’nin 301. Ar-Ge merkezi olan KSB’nin fabrikası, Ar-Ge harcamalarında 2019 yılında Türkiye 283.’sü, Inovalig (İnovasyon değerlendirmesinde) sıralamasında ise Türkiye 81.’si oldu. KSB’nin fabrikası aynı zamanda Ekonomi Bakanlığı 5. Bölge teşviki kapsamında. Ayrıca Türkiye’de sıfırdan yapılan Endüstri 4.0’a uygun fabrika yatırımlarıyla sektörün dünyaya açılan merkezi konumuna getirildi. KSB, Türkiye için yerli ve milli son teknoloji ürünler ve hizmetler üretiyor, Ülkemize ciddi katma değer ve istihdam sağlıyor ve ileri teknoloji ürünlerini başta Almanya olmak üzere özellikle gelişmiş ülkelere artırarak ihraç ediyor.

KSB Türkiye 1964’ten beri kaliteli, uzun ömürlü ve az enerji tüketen pompa ve vanaları ile endüstriyel tesislerden şehir su şebekelerine, binalardan arıtma tesislerine ve enerji santrallerine kadar birçok endüstriyel alanda uzun yıllardır hizmet veriyor.

KSB, bilim, teknoloji, ar-ge ve inovasyon dörtlüsünü kendisine rehber edinerek yoluna devam ettiğini ve ülkemize en yüksek seviyede katma değer yaratmaya çalıştıklarını belirtiyor.