Header Reklam

DOSİDER’de Yeni Yönetim: Ömer Cihad Vardan ile Yola Devam

01 Nisan 2021 Dergi: Nisan-2021
DOSİDER’de Yeni Yönetim: Ömer Cihad Vardan ile Yola Devam

Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DOSİDER)’in, 14. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Mart 2021 tarihinde Elite World Asia Otel’de üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yeni dönemde Ömer Cihad Vardan Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeniden seçildi.

DOSİDER’in 14. Olağan Genel Kurul Toplantısının açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, “Dünyanın tamamının menfi olarak etkilendiği ve eski normallerimizin ne olduğunu bile unutmaya başladığımız bu dönem, kimimizin bizatihi rahatsızlığa kapıldığı, kimimizin maalesef en sevdiklerini kaybettiği ama her hâlükârda hepimizin tüm alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kaldığı bir dönem oldu” dedi.

Vardan, sözlerine şöyle devam etti: “Ancak, hayat böyle değişmiş ve bu pandemi sürecinde birçok firma iş yerlerini kapatıp durağan bir döneme girmiş olmasına rağmen, sektörümüzdeki firmalarımız hiç durmadı. Değişen çalışma şartları dahilinde, hepimiz bütün gerekli tedbirleri alarak, kesintisiz hizmet vermeye devam ettik. Gerek fabrikalarda gerek evlerde gerekse de ticari alanlarda doğalgazla çalışan cihazların bulunduğu hemen her yerde bu cihazların çalışmasının devamını sağlamak durumundaydık. Özellikle insanların evlere kapanmak zorunda kaldığı dönemlerde firmalarımızın çalışanları bazen korkarak, bazen de muhataplarının endişeleri dahilinde hizmetlerini sürdürmek zorunda kaldılar. Bütün bu hizmetleri sunarken, maskeler, siperlikler, eldivenler, tulumlar ve dezenfeksiyonlar vazgeçilmez aksesuarlarımız oldu. Sonuçta, öyle ya da böyle, bu süreci bugüne, sağlıklı bir şekilde getirdiğimize inanıyorum. Hatta dönemsel olarak yapmakta olduğumuz envanter çalışmalarını incelediğimizde, bir önceki seneye göre sektör genelinde firmalarımızın hem satışlarında hem de servis hizmetlerinde artışlar gerçekleştiğine de memnuniyetle şahit olduk.” 

Bu süreçte Yönetim Kurulu toplantılarının hiç ihmal edilmediğini belirten Ömer Cihad Vardan, “Sanal ortamda da olsa, hepsini zamanına uygun olarak gerçekleştirerek, güncel konuları ve bilhassa pandemi sürecinde karşılaştığımız sorunları istişare ettik. Yurt dışındaki gelişmeleri de takip ederek gerekli kararları aldık. Sektörümüzün gündemindeki konuları, ilgili Bakanlıklar ve birimlerine götürdük. Sorunları onlarla birlikte çözmeye çalıştık” dedi.

Bu dönemde yine GAZBİR ve GAZMER ile yoğun temaslarının olduğunu söyleyen Vardan, ayrıca ilişkide oldukları tüm sektör kurumlarıyla da çalışmalarını devam ettirdiklerini, TOBB İklimlendirme Meclisi, İSO, İSİB, İSKAV, İSKİD, Türkiye İMSAD gibi sektörün değerli kuruluşlarının gerçekleştirdikleri toplantılara ve etkinliklere iştirak edilerek, DOSİDER görüşlerinin paylaşıldığını söyledi.

Divan heyetinin seçiminin ardından, geçmiş dönem yönetim ve denetim kurullarının faaliyet raporları görüşülerek ibra edildi. Mali tablolar ve tahmini bütçe önerilerinin görüşülmesi ve kabul edilmesi sonrası yeni dönem için seçilen Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu:

 • Ömer Cihad Vardan, Çukurova Isı
 • Dr. Celalettin Çelik, Viessmann
 • Ekrem Erkut, E.C.A.
 • R. Rezzan Özsarfati, Denko
 • K. Ayhan Eren, Erensan
 • Ali Ender Çolak, Baymak
 • Alper Avdel, Vaillant
 • Ali Aktaş, Bosch
 • Zeki Özen, Daıkın
 • Koray Fedar, Alarko Carrier

Olağan Genel Kurul Toplantısından sonra gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantısında yapılan görev dağılımı sonucunda yeni dönemde

 • Ömer Cihad Vardan Yönetim Kurulu Başkanı,
 • Dr. Celalettin Çelik Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve
 • Rezzan Özsarfati de Sayman Üye

olarak seçildi.