Header Reklam

Dört ihtisas fuarı GIFA, METEC, THERMPROCESS ve NEWCAST için Katılımcı Kayıtları Başlıyor

13 Mart 2023 Dergi: Mart-2023
Dört ihtisas fuarı GIFA, METEC, THERMPROCESS ve NEWCAST için Katılımcı Kayıtları Başlıyor

12 – 16 Haziran 2023 tarihleri arasında Düsseldorf’ta yapılacak “Bright World of Metals” (Metallerin Parlak Dünyası) Etkinliği: Dört ihtisas fuarı GIFA, METEC, THERMPROCESS ve NEWCAST için katılımcı kayıtları başlıyor. 

Yeni teknolojiler, enerji verimliliğine yönelik artan talepler ve kaynakların dikkatli bir şekilde kullanılması isteği: endüstriler için tüm değer zinciri boyunca meydana gelen değişiklikler, küresel döküm, metalürji ve ısıl işlem teknolojilerinin gerisinde de kalmıyor. İşletmeler sürdürülebilir ve verimli bir şekilde nasıl üretim yapabilir? Tesislerini nasıl daha iyi bir şekilde birbirlerine bağlayabilirler, üretim süreçlerini optimize ederken aynı zamanda sosyal sorumluluklarını nasıl sürdürebilirler? Metal endüstrisinin çeşitli dallarında hangi temel teknolojik değişiklikler var? Dökümhaneler ve metal işleme endüstrisi, diğer endüstri sektörlerine kıyasla profesyonel yetenekler için nasıl çekici işverenler olmaya devam ediyorlar? Bunlar ve diğer sorular sektör uzmanları tarafından en uygun uluslararası iletişim platform olan GMTN 2023’te tartışılacak. 

Messe Düsseldorf GmbH Küresel Portföy Direktörü Friedrich-Georg Kehrer,  “İhtisas fuarı dörtlümüz, dünya pazarına açılan kapı olarak iyi biliniyor. Yalnız burada, Düsseldorf’ta, bu sektörlerdeki karar vericiler, uzmanlar, tedarikçiler ve kullanıcılar; bir değil dört ihtisas fuarında eksiksiz bir genel bakış elde edebilir, geleceğin pazarları için fikir alışverişinde bulunabilir ve trendleri tasarlayabilir” açıklamasını yapıyor. “Hepimiz yeni, yeşil teknolojilere yapılan yatırımlardan yararlanıyoruz; bu, uzun süredir, başarı için bir model olan ve “Bright World of Metals”in ayrılmaz bir parçası haline gelen ecoMetals kampanyamıza da yansıyor. İnovasyonlarında kaynak tasarrufu, enerji verimliliği ve iklim nötrlüğü gibi çevresel olguları dikkate alan tüm katılımcılar bu kampanyaya katılım için uygundur. Bu konular özellikle ticari ziyaretçilere hitap ediyor – ki bu, elbette bu sektörler için çok önemli olan genç yetenekler için de geçerli. Bu nedenle, yaklaşan etkinliklerin ışığında, ihtisas fuarlarımızla, vasıflı iş gücü eksikliğiyle mücadeleye de belirli bir katkı sağlayabiliriz” diyor Friedrich-Georg Kehrer. 

Dökümhaneler, demir, çelik ve demir dışı metal endüstrileri, makine tedarikçileri, makine mühendisliği veya otomotiv endüstrisi çerçevesindeki fabrikalar, ürünler, ileriye dönük çözümler ve konseptler: her dört yılda bir firmlar, Düsseldorf’taki ihtisas fuarı alanlarında bayraklarını dalgalandırıyorlar. Katılımcılar aşağıdaki bağlantılardan dört ihtisas fuarına çevrimiçi kayıt yaptırabilir:   

GIFA
www.gifa.com/2330

METEC
www.metec.com/2330

THERMPROCESS
www.thermprocess.com/2330

NEWCAST
www.newcast.com/2330


GIFA – 1956’dan beri buluşma ve ticaret PLATFORM’u 

GIFA – 15. Uluslararası Döküm İhtisas Fuarı ve Teknik Forumu, Düsseldorf ihtisas fuarları portföyündeki uzun bir geleneğe dayanmaktadır. 1956 yılından bu yana, küresel bir iletişim platform olarak sektörde önemli bir rol oynamıştır.   2019 yılında sadece en iyi sonuçlarla (46 ülkeden 980 katılımcı, 127 ülkeden yaklaşık 45.597 ihtisas ziyaretçisi) değil, aynı zamanda gerçek bir inovasyon gösterisi olarak da puan topladı. Etkinlik daha sonra “Katmanlı Üretim” ve “Endüstri 4.0” gibi mega trendlere odaklandı. GIFA 2023 döküm ve eritme tesisleri, refrakter teknolojileri, kalıplama ve maça yapımı için makine ve ekipmanlar, kalıp kumları ve kalıp yardımcıları, kum hazırlama ve ıslahı, yolluk ve besleme, döküm makinaları, knock-out, döküm temizleme, terbiye, model ve kalıp yapımı, kontrol sistemleri ve otomasyon, çevre koruma ve atık giderme ile bilgi teknolojileri alanlarında neredeyse tüm konuları kapsayacak. 2019 yılında Düsseldorf’taki GIFA’ya başta Hindistan, İtalya, Çin, Türkiye, Japonya, Fransa Rusya, İspanya, Avusturya ve Güney Kore’den olmak üzere çok sayıda ziyaretçi gelmiştir.  

METEC – ESTAD Kongresi ile Uluslararası Metalürji İhtisas Fuarları 
METEC on birinci kez ihtisas fuarı dörtlüsünün ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır. Demir, çelik veya demir dışı metal üretimi için ekipmanlar; çelik döküm veya şekillendirme hatları, metalürji tesisleri ve haddehaneler veya çelik fabrikaları için ekipman ve parçaların yanında sunulacaklar.  17.820’den fazla ziyaretçi (uluslararası ziyaretçilerin %66’sı) ve 39 ülkeden 618 katılımcı ile son METEC’de rekor sonuçlara ulaşıldı. 

THERMPROCESS – 13. Uluslararası İhtisas Fuarı ve Sempozyumu’nda yenilikçi ısıl işlem teknolojisi 

THERMPROCESS, METEC’ten bile daha uzun bir geleneğe sahiptir: 1974 gibi erken bir tarihte uluslararası sempozyumlu ihtisas fuarı, yenilikçi ısıl işlem teknolojisi için bir garantiydi. Endüstriyel fırınların, ısı üretim tesislerinin ve termal süreçlerin üretimi ve işletilmesi ile ilgili teknoloji trendleri ve çözümleri ziyaretçilere en üst düzeyde bilgi sağlamakta. İhtisas fuarının ürün yelpazesinde endüstriyel fırınlar, endüstriyel ısıl işlem tesisleri ve termal prosesler, özel kullanımlar için ekipmanlar, parçalar ve diğer ekipmanların yanı sıra diğer malzemeler, iş güvenliği ve ergonomi yer alıyor.   Fuar salonlarında, %50’den fazlası yurt dışından gelen 5.923 ticari sektörel ziyaretçi ile 34 ülkeden 337 katılımcı ağırlandı. 

NEWCAST – Her Şey Döküm

6. Uluslararası Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı NEWCAST, 2003 yılından bu yana Düsseldorf ihtisas fuarları dörtlüsünü tamamlamaktadır. Dünyanın önde gelen döküm ihtisas fuarı olarak, her dört yılda bir olumlu sonuçlar yayınlayarak endüstri için öne çıkan bir fuar olduğunu kanıtlıyor (2019: %67’si uluslararası kökenli 3.404 ziyaretçi, 32 ülkeden 433 katılımcı). Döküm uygulamaları, tıbbi cihaz teknolojileri de dahil olmak üzere araç üretimi, havacılık ve uzay endüstrilerinden makina ve tesis imalatına kadar uzanmaktadır.    

Uluslararası ihtisas fuarları GIFA, METEC, THERMPROCESS ve NEWCAST dörtlüsü, çok sayıda seminer, uluslararası kongre, sempozyum ve konferans içerikli çok yönlü çerçeve programından oluşan bir programa eşlik ediyor. 

GMTN 2023 – geçerli güvenlik ve hijyen hükümleri temel alınarak – Messe Düsseldorf GmbH tarafından organize edilecektir. İhtisas fuarları VDMA (Alman Makina ve Tesis Üreticileri İhtisas Derneği) tarafından desteklenmektedir. İhtisas fuarları dörtlüsü ile ayrıca Döküm Kimya Sanayicileri Derneği  (IVG e.V., Laatzen), Alman Döküm Sanayi Konfederasyonu (BDG e.V., Düsseldorf), Alman Dökümcüler Derneği (VDG e.V., Düsseldorf) ve Avrupa Döküm Derneği (CAEF, Düsseldorf) işbirliği yapmaktadır.