Header Reklam
Header Reklam

Doğa & Termo'93 Fuarı Mayıs Ayında Yapılacak

05 Nisan 1993 Dergi: Nisan-1993

İstanbul doğalgaz kullanımına hızlı bir biçimde girişirken bu A sektördeki teknoloji ve ürünleri kullanıcılara sunacak olan DOGA & TERMO'93 Fuarı Mayıs ayında açılıyor.

FS Fuarcılık tarafından düzenlenen Doğalgaz Teknolojisi, Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Uluslararası Fuarı 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. FM Fuar Merkezi salonlarında yapılacak olan DOĞA &TERM0'93 fuarına başta Türkiye'de iklimlendirme ve özellikle doğalgaz sektörüne mal ve hizmet üreten firmalarla çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen firmalar katılıyor. İlk kez bu yıl DOĞA & TERMO'93 Fuarına İngiltere'den 17 firmalık bir grup British Gas ortak standında katılıyor. Ayrıca Almanya'dan da çeşitli firmalar özellikle Doğalgaz konusundaki yeni teknolojilerini DOĞA & TERMO'93 Fuarında sergileyecek.

İGDAŞ ve Kazan Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği Derneği'nin birer seminer verecekleri fuarda ayrıca firmalar da kendi teknolojileriyle ilgili çeşitli toplantılar düzenleyecekler. Fuar'da ayrıca Termodinamik-İS Kİ D Paneli de yer alacak. FS Fuarcılık A.Ş.'den verilen bilgiye göre DOĞA & TERMO'93 Fuarında şu ürün ve hizmetler sergilenecek : Doğalgaz : Taşıma, depolama, dağıtım, dönüştürme, denetim, ölçüm ve korozyon önleme sistemleri, proje ve ekipmanları. Isıtma : ısıtıcılar, ateşleyiciler, boilerler. konvektörler, ısı yayma donanımları, tutuşturma üniteleri, yakma fırınları, merkezi ısıtma sistemleri, borular, otomatik ısı kontrol araçları. Soğutma ve Havalandırma : Buharlaştırıcılar, kondansatörler, kompresörler, havalandırma ve iklimlendirme araçları, mobil soğutma sistemleri (TIR). Akışkanlar : Pompalar, ısı dolaşım sistemleri, kompresörler, basınç üniteleri, musluk ve vanalar, su iyileştirme sistemleri. İzolasyon : Ses ve ısı yalıtımı, üreteçler, güvenlik ekipmanları. Enerji Dönüşümü : Endüstri için enerji geri kazanımı. Alternatif enerji kaynakları : Güneş ve rüzgar ji-si, ısı toplama sistemleri. Sektör ile ilgili yayınlar. FS Fuarcılık A.Ş. tarafından Fuarla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle deniliyor: "Fuarın uluslararası özelliği bu yıl her zamankinden daha belirgin olacaktır. Komşu ülkelerden, Balkanlardan ve Ortadoğu'dan, Avrupa'dan, Türki Cumhuriyetlerinden ve dünyanın çeşitli yerlerinden çok sayıda ilgili ve yatırımcının DOĞA & TERMO'93'ü ziyaret etmesini bekliyoruz." Derginiz Termodinamik de bu fuarda etkin bir şekilde yeralıyor.