Header Reklam
Header Reklam

DKM İnşaat ve Danışmanlık, Diyalog Etkinliğinde İki Büyük Soruna Dikkat Çekti

20 Mart 2023 Dergi: Nisan-2023
DKM İnşaat ve Danışmanlık, Diyalog Etkinliğinde İki Büyük Soruna Dikkat Çekti

Yapı Kataloğu'nun 50. yıl kutlamaları kapsamında ilki bu yıl Mart ayında düzenlenen Diyalog Etkinliği farklı sektörlerden birçok firma ile ziyaretçiyi bir araya getirdi. Etkinlik, firma stantlarının dışında, çalıştaylar, paneller, tasarım köşesi ve ödül töreni gibi birbirinden çeşitli konseptlere ev sahipliği yaptı. Katılımcılar arasında yer alan DKM İnşaat ve Danışmanlık hem ülke gündeminin en önemli konusu olan deprem ve sismik koruma alanları hakkındaki panel oturumu hem de ileri dönüşüm ilkesine uygun ürettiği ürünlerin tanıtım animasyonları ile iki büyük soruna dikkat çekti.
Etkinlik süresi boyunca DKM İnşaat ve Danışmanlık, ziyaretçilerin büyük çoğunluğunu oluşturan, hedef kitlesi mimarlar ile ses yalıtımı, titreşim kontrolü ve sismik koruma alanlarında ileri dönüşüm ilkesine uygun üretilen ürünleri üzerine etkinliğin konseptine uygun şekilde yeni diyaloglar geliştirdi. İleri dönüşüm ilkesinin benimsenmesinin artık bir zorunluluk haline geldiğine inanan dünyanın kısıtlı kaynaklarını çok daha verimli kullanabilmek için Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına aralıksız devam eden DKM İnşaat, yapı sektöründe bu anlayışın temellerini sağlamlaştırmayı hedeflediğini ziyaretçilerine yinelemekten kaçınmadı.
Etkinliğin 2. gününde DKM İnşaat’ın panel heyecanı
İZODER & TAKDER Yönetim Kurulu Üyesi – DKM İnşaat Kurucu Ortağı Volkan Dikmen moderatörlüğünde, Öğretim Üyesi Dr. Fatih Sütçü ve İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen’in katılımı ile Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı konulu panel oturumu etkinliğin en büyük odak noktası oldu. Panel salonunu dolduran ziyaretçiler alanında uzman isimlerinden kıymetli bilgiler aldı. Soru-cevap kısmında merak edilenler tek tek yanıtlandı. Oturumdan sonra DKM İnşaat ve Danışmanlık Kurucu Ortağı Volkan Dikmen, “İlginiz ve destekleriniz için teşekkür ederiz. Bu konuda bahsetmemiz gereken çok şey var. Yaşananların tekrarlanmaması adına, ortak bir bilinç yaratabilmek için hem kendi tecrübelerimiz hem de değerli uzmanlarımızın katkıları ile çalışmalara devam edeceğiz” dedi.