Header Reklam
Header Reklam

DKM, Batimat Fuarı’nda Ürünlerini Sergiledi

25 Ekim 2022 Dergi: Kasım-2022
DKM, Batimat Fuarı’nda Ürünlerini Sergiledi

1959’dan beri iki yılda bir düzenlenen, dünyanın en kapsamlı ikinci İnşaat ve Yapı Fuarı Batimat, bu yıl Fransa’nın Başkenti Paris’te kaplarını açtı. Türkiye’de; ses yalıtımı, titreşim kontrolü ve sismik koruma alanlarında aynı anda faaliyet gösteren tek firma olan DKM İnşaat ve Danışmanlık, alanında uzman mühendis kadrosu ve uzman çözümleri ile Batimat 2022’de yerini aldı. İnşaat ve Yapı sektöründe 20 yıllık deneyim ile %100 geri dönüştürülerek üretilen DKM patentli ses yalıtım ürünleri TUNEX, titreşim kontrolü ürünleri REZONEX ve sismik koruma ürünleri SISMEX fuarda ilgiyle karşılandı. 

Dünyanın dört bir yanından 1200’ün üzerinde sektör temsilcisi ile on binlerce ziyaretçi Batimat Fuarı’nda buluştu. Bu yıl; İklim krizi, sürdürülebilirlik, düşük karbon salınımı, atık yönetimi, geri dönüşüm-ileri dönüşüm-yeni ürüne dönüştürme konularına odaklanan fuar, DKM’nin temel ilkeleri ile tam örtüşme gösteriyor. Kurucu Ortak Volkan Dikmen, “Dünyada yaygınlığı artan yeşil binalarda LEED Sertifikalı ürünlerimiz tercih ediliyor. Sürdürülebilirliğin ve atık sorunlarının farkındayız. Bu yüzden Ar-Ge çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yılda 300 konteynırın kaplayacağı alan kadar kauçuk boru atığını geri dönüştürüyoruz. 90 bin adet ömrünün tamamlamış ve geri dönüştürülen araba lastiğini, DKM İnşaat ve Danışmanlık çatısı altında ses yalıtım şiltesi olarak üretiyoruz, hedefimiz 500 bin adet lastiği geri dönüştürmek” dedi.

Dünyanın en büyük sorunlarından olan iklim krizi ele alındığında inşaat sektörü oluşturduğu karbon salınımı ile büyük sorumlulardan biri. Sektörde bu sorumluluğun bilincine varan firma sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Batimat Fuarı’nda da geri dönüşüm malzeme üretimi ve kullanımının bir miktar arttığı gözlemlenebiliyordu. Bu anlamda fuar organizasyonları da geri dönüşüm malzeme üreticilerinin alanlarını büyütebilir ve belki de bu tip üreticilerin stand m2 birim fiyatlarını aşağı çekerek teşvikte bulunabilir.