Header Reklam
Header Reklam

Dergimizin Tanıtım Kokteyli Yapıldı

05 Eylül 1992 Dergi: Eylül-1992
Dergimizin Tanıtım Kokteyli Yapıldı

İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde 25 Ağustos 1992 Salı akşamı sektör temsilcileri, üniversite öğretim üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve basının katıldığı kokteylimize ilgi büyük oldu. Yaklaşık 200 seçkin davetlinin katıldı.Kokteyde konuklara dergimiz Yayın Kurulu, yayın politikası, sektör içindeki konumu hakkında bilgi verildi. Dergimizin sahibi ve editörü Dr. Mühendis Sedat Ozkol ve yayın kadromuzun her biri davetlilerle ayrı ayrı ilgilenmeye özen gösterdi.

Sıcak bir tanışma ortamı yaratılan kokteylimizi istanbul Vali Yardımcısı sayın Alaaddin Yüksel ve istanbul Büyükşehir İtfaiye Müdürü sayın Doç. Dr. Abdurrahman Kılıç başta olmak üzere İTÜ Makina Fakültesi Termo Dinamik Ana Bilim Dalının değerli hocaları Prof. Dr. Ahmet An-soy,Prof. Dr. Aksel Öztürk, Prof. Dr. Nilüfer Eğrican, Doç. Dr. Cem Par-maksızoğlu, Doç. Dr. Murat Tunç, Doç. Dr. Ali Feridun Özgüç, Yrd. Doç. Dr. Nurdil Eskin,araştırma görevlisi Mustafa Özdemir, Yıldız Üniversitesi Makina Fakültesi Termo Dinamik ve Isı Tekniği Ana bilim dalından  Dr. Olcay  Kıncay ve İTÜ'nün misafirleri olarak Prof. Dr. İng. Manfred Stober, Peter Breuer, İTÜ Fen Edebiyat Fakültesi'nden Doç. Dr. Mithat Uysal onurlandırdılar.

Neşeli geçen toplantımızda sektörümüzün sorunlarını yakından bilen Mühendis Odalarımızın değerli temsilcileri olarak; TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri sayın Hasan Akalın, Mühendis ve Mi-marlar Odası İstanbul il Koordinasyon Kurulu eski sekreteri sayın Erol Tulpar, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı sayın Muammer Koçer, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu eski başkanı sayın Coşkun Özbaş, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu eski üyesi sayın Üzeyir Uludağ, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu eski üyesi sayın Mustafa Aral.Mimarlar Odası Genel Başkanı sayın Nurdoğan Özkaya, Mimarlar Odası Anadolu 1. Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı sayın Levent Ersun, Mimarlar Odası Anadolu 1. Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu sekreter üyesi sayın Ender Erman, MimarOdası Yönetim Kurulu Anadolu 1. Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu yedek üyesi sayın Göksel Oral, Mimarlar Odası Anadolu 1. Bölge temsilciliği elemanlarından Nurten Akça, inşaat Mühendisleri Odası eski Genel Başkanı sayın tlkay İzer, İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu eski Başkanı sayın Mustafa Altıneller, İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi eski Genel Sekreteri sayın Nezihi Kara-hasan, İnşaat Mühendisleri odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu eski üyesi sayın Hüseyin Akdağ, İnşaat Mühendisleri odası İstanbul Şubesi Kadıköy temsilciliği Yönetim Kurulu eski Başkanı sayın Mustafa Yavuz, İnşaat Mühendisleri Odası istanbul şubesi çalışanlarını temsilen sayın Gülden Sevgili, Elektrik Mühendisleri Odası istanbul Şubesi Yönetim Kurulu eski üyesi sayın Ersin Kaya, Elektrik Mühendisleri Odası istanbul Şubesi Yönetim Kurulu eski sekreter üyesi sayın Engin Günce, Isıtma Soğutma Klima imalatçıları Derneği (ISKİD) Yönetim Kurulu Başkanı sayın Mustafa Baygan, Kazan ve Basınçlı Kaplar Sanayicileri Birliği Genel Sekreteri sayın Prof. Seyfettin Saraçoğlu, Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Yönetim Kurulu Başkanı sayın Ayşe Akman, Yönetim Kurulu üyesi sayın Belkıs Dondaş, TÜKODER Mavi Bülten Yazı İşleri Müdürü sayın Maide Selen, Yönetim Kurulu üyesi sayın Esen Gökçin, Kadıköy Şubesi Yönetim Kurulu sekreter üyesi sayın Sezgin Şensü, Çağdaş Kooperatifler Birliği (ÇAĞKOP) Genel Başkanı sayın Turgut Ünlü ve Genel Sekreteri sayın Hüseyin Cahit Cengiz de aramızdaydılar.

Gelişen sanayimizin önemli bir sektörü olarak ilgi çeken Isıtma-so»ut-ma-havalandırma -klima ve doğalgaz konularında üretim yapan saygın firmalarımızdan ALMÜT ALARKO Sınai Gereçler imalat ve Mümessillik A.Ş., ARDUMAN Klima Sanayi ve Servisi Ltd. Şti. GÜRDAL Mühendislik ve Müş. Hizm. A.Ş., SAR-TES Müh. Taah. San. ve Tic. A.Ş., EMO Teknik Malz. ve Tic. San. Ltd.Şti., HACIAYVAZ End. Mam. San. ve Tic. A.Ş., CETA Mak. San. ve Tic. A.Ş., AAF Hava Filtreleri ve Tic. A.Ş., TOKAR Yapı ve End. Tesis. San. ve Tic. A.Ş., YASA Yayıncılık Sanat ve Kültür Hizm. A.Ş., KLİMASAN Soğutma Makinalan San. ve Tic. Ltd. Şti., EDAL Kom. Şti, TİGAN Gümrükleme, ÖZKO-NUKSEVERGümrükleme,   SENTEZ   Yayıncılık ,   İRA     İnşaat YAVUZ İnşaat, SÎMKO Tic. ve San. A.Ş., TRANSKLİMA, TEMTAŞ İthalat ihracat A.Ş., ERENSAN Isı San. A.Ş., TELEMESAJ İletişim Hızm. A.Ş., ATAHAN Hukuk Bürosu, IZOCAM, YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ, HADA Mühendislik, YAPI ENDÜSTRİ MERKEZİ, ÖZ-KÖSEOĞLU Isı San. ve Tic. A.Ş.. TERMO Buhar Cihazları San. Tic. A.Ş'nin değerli temsilci ve yöneticileri ve İETT Gaz.Teknik Bask. Yardımcısı sayın Harun Doğan,lETT Y      Bakım   Daire Başkanı sayın C. Tangür, İETT Taşıtlar Daire Başkan Yardımcısı sayın Tuncer Yıldırım da kokteylimize şeref verdiler