Header Reklam
Header Reklam

DemirDöküm’e A.L.F.A. Ödülü

30 Mayıs 2019 Dergi: Temmuz-2019
DemirDöküm’e A.L.F.A. Ödülü

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, bu yıl 5’incisi düzenlenen ve müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların belirlendiği A.L.F.A. Ödülleri’nde, “Isıtma Kategorisi”nde büyük ödülün sahibi oldu. Müşteri deneyimi alanında hayata geçirdiği kapsamlı çalışmalarıyla ön plana çıkan DemirDöküm, ısıtma sektörünün “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası-Customer Brand” oldu.

Dünyanın 50 ülkesine ısı konforu sunan DemirDöküm, müşteri beklentileri ve deneyimi alanında yürüttüğü çalışmalarla ödüle layık görüldü. Müşteri deneyimini 360 derece birbirine bağlı bir ağ olarak kurgulayan DemirDöküm, Marketing Türkiye dergisi tarafından bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen A.L.F.A Ödülleri’nde “Isıtma Kategorisi”nde büyük ödülün sahibi oldu. Müşterisiyle sağlıklı ve sürdürülebilir ilişki kuran markaların onurlandırıldığı A.L.F.A Ödülleri’nde DemirDöküm, sektörün “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası-Customer Brand” oldu.

“Müşterileriniz olmadan hayatta var olmayı sürdüremezsiniz”

DemirDöküm’ün müşteri beklentilerini doğru tespit edip, en iyi deneyimi sunmak için “Müşteri Deneyim Platformu”nu kurduklarını belirten DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran, “Yaptığımız pazar araştırmaları, iş ortaklarımızın ihtiyaçları ve müşteri beklentilerine yönelik hayata geçirdiğimiz platform ile hizmet verdiğimiz sektörde en iyi müşteri memnuniyetini, deneyimini sunmayı hedefliyoruz. Beş yıllık gelişim planımız dahilinde, 2016 yılında ‘DemirDöküm Perakende Performans Ölçümleme Sistemi’ni 2018’de ise sektörümüzün ilk üniversite işbirliği ile DemirDöküm Akademi'yi kurduk. Hizmet verdiğimiz sektörde eskiden tüketiciler ürün tercihlerini teknik bilgi ve donanıma güvenerek yaparken, günümüzde süreçler araştırma ve karşılaştırmanın da dahil olduğu ve sorgulayıcı bir süreçle gerçekleşiyor. İlk temas sürecinden, satış ve satış sonrasına kadar sektörde benzeri olmayan bir yapı kurmak için geçen yıl hayata geçirdiğimiz platform ile ilk yıldan önemli kazanımlar elde ettik. Müşteri Deneyimi Platformu’nu geliştirmek için her yıl 1 milyon TL yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Müşteri deneyimini en iyi yöneten markalar ödüllendiriliyor

En iyi müşteri deneyimini tasarlayan ve yöneten A.L.F.A. markalar, Akademetre Research Company’nin uzmanlığıyla Türkiye’yi temsilen 12 ilde; 3 ana, 14 alt kriterde bin 200 kişiyle yapılan anketle belirleniyor. A.L.F.A. Ödülleri’nde müşteride markanın ilk izlenimini oluşturan satış öncesi ilişkilerin yanı sıra çoklu deneyim tutarlılığı, şirketlerin çalışan memnuniyetine verdiği önem, rekabet avantajı sağlayan kişiselleştirme uygulamaları, CRM ve sadakat programları gibi müşteri deneyimini önemli ölçüde etkileyen, marka deneyiminin süreçlerini ortaya koyan yaklaşımlar da değerlendiriliyor. Araştırmada ayrıca günümüzde gelişme gösteren ve marka sadakatini olumlu yönde etkileyen satış sonrası ilişki devamlılığı, çözüm odaklı hizmet, şikâyete dönüş hızlılığı gibi kriterler bazında değerlendirilerek şirketlerin müşteri devamlılığını artırma düzeyleri tespit ediliyor.