Header Reklam
Header Reklam

DemirDöküm CEO’su Alper Avdel: “Açık ara liderliğe devam ediyoruz”

11 Kasım 2020 Dergi: Kasım-2020
DemirDöküm CEO’su Alper Avdel: “Açık ara liderliğe devam ediyoruz”

DemirDöküm, yetkili satıcıları ile her yıl sezon başlangıcında çeşitli formatlarda yaptığı buluşmayı, bu yıl pandemi koşulları nedeniyle, “Liderler Buluşması” konsepti ve tüm yetkili satıcılarının katılımı ile dijital ortamda gerçekleştirdi. 

“Mesafeler Açık Ara, Biz Bir Aradayız” konseptiyle düzenlenen toplantı, DemirDöküm’ün Türkiye genelinde 200’ü aşkın iş ortağının katılımı ile gerçekleşti. Liderler Buluşması’nda pandemi sürecinde alınan önlemler, satış, pazarlama ve finans alanında hayata geçirilen uygulamalar, yılın son çeyreğinde iş ortakları için hazırlanan projeler ve satışa sunulacak yeni ürünlerin yanı sıra hedefler de paylaşıldı.

Toplantıda DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, DemirDöküm CFO’su Hasan Eren, DemirDöküm Satış Direktörü Ufuk Atan ve DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran konuşmacı olarak yer aldı. 

“Pandemi sürecinde iş ortaklarımız ve müşterilerimizin yanında olduk”

Organizasyonun açılış konuşmasını gerçekleştiren DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, DemirDöküm’ün pandemi sürecini en iyi şekilde yöneten şirketler arasında yer aldığını belirtti. İklimlendirme sektörünün pandemi nedeniyle iş büyüklüğü yüzde 60’a kadar düşen sektörlerden olumlu ayrıştığını söyleyen Avdel; “Ülkemizde koronavirüs vakasının görüldüğü ilk gün itibarıyla çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için hızlıca aldığımız önlemleri tek tek hayata geçirdik. Ofis çalışanlarımız 16 Mart’tan itibaren evden çalışmaya başladı. Bozüyük’te yer alan üretim tesislerimizde hayata geçirdiğimiz güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemeleriyle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandık. Servislerimiz üst düzey hijyen ve sağlık önlemleriyle kesintisiz hizmete devam etti. Satış ve pazarlama alanında geliştirdiğimiz özel uygulamalar ve destek önlemleriyle her daim iş ortaklarımızın, müşterilerimizin yanında olduk. İşlerimiz, Haziran ayı itibarıyla giriş yaptığımız normalleşme sürecinde önemli ölçüde arttı. 9 aylık dönemi başarıyla yönettik. Açık ara liderliğe devam ediyoruz. Şimdi sezonu etkili bir şekilde yönetip, 2020 yılını başarıyla tamamlayacağız” dedi.

“Yeniliklerimiz tüm iş kollarında devam edecek”

DemirDöküm’ün sosyal izolasyon ve normalleşme sürecinde yürüttüğü projeler, iş ortaklarına sağladığı finansal teşvik ve müşterileri için düzenlediği satın alma kolaylığı ile yılın 9 ayında sektörün üzerinde bir büyüme yakaladığını belirten Avdel şöyle konuştu: “Geleneksel iş kolumuz olan kombi, panel radyatör ve su ısıtıcılarında yeni nesil ürünlerimiz ile liderliğimizi koruyup pazar payımızı artırdık. Yeni iş kollarında da önemli bir büyüme kaydettik. Klima ve kaskad satışımız iki kat, ısı pompası satışlarımız 1,5 kat arttı. Daha da önemlisi müşterilerimizin memnuniyetini artırmaya devam ediyoruz Aynı şekilde iş ortaklarımızdaki memnuniyet oranımız da arttı. Hedefimiz, yılsonunda liderliğimizi açık ara sürdürmek. DemirDöküm olarak sektörde öncü işlere imza atmaya, ürün gamımızı son yıllarda olduğu gibi genişletmeye devam edeceğiz. Yeniliklerimizi üretimde, finansta, satışta, pazarlamada ve diğer tüm iş kollarımızda devam ettireceğiz.”

“Rekabetçi ürün gamımıza yenileri geliyor”

Ufuk-Atan-DemirDokum-Satis-DirektoruLiderler Buluşması’nda küresel çaptaki belirsizliğe rağmen endişeye kapılmadan, yıl başında belirlenen hedeflere devam ettiklerini belirten DemirDöküm Satış Direktörü Ufuk Atan, “Sektörümüzün ürettiği ürünler zaruri bir ihtiyaç. İnsanların temel ihtiyaçlarını hem ürün hem satış sonrası hizmetlerde kesintisiz sürdürmemiz gereken bir dönemi yaşadık ve dijitalleşmenin de itici gücü ile çalışmalarımızı yüksek motivasyonla devam ettirdik. Bu süreçte sağlanan konut kredi desteği, ertelenen taleplerin gündeme gelmesi, sektördeki tüm paydaşların motivasyonunu artırdı. Bu süreçte etkin finansal uygulamaları hayata geçirdik. 2-3 ay ertelemeli, kredi ve taksitli satışları sektörümüzde olmayan oranlarla devreye aldık. Benimsediğimiz bu yaklaşım ile liderliğimizi sürdürdük, sektörde öncü işlere imza attık. DemirDöküm, önümüzdeki döndemde de her kategoride sektördeki iddiasını artıracak. Pazardaki rekabetçi ürün gamımıza kombiden klimaya, kontrol cihazından boylere yenilerini eklemeyi sürdüreceğiz” dedi.

“Öncü uygulamaları hayata geçirdik”

Bilge-Kiran-DemirDokum-Pazarlama-DirektoruPandemi dönemiyle birlikte ‘Her koşulda DemirDöküm yanında’ söylemiyle hareket ettiklerini belirten DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran, “Pandeminin en zorlu sürecinde, sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde müşterilerimizin ev konforunu güvence altına aldık. Müşterilerimiz 7 gün 24 saat DemirDöküm Müşteri İletişim Merkezi’nden ve WhatsApp Destek Hattı’ndan bize kesintisiz bir şekilde ulaştı. Görüntülü Keşif Hizmeti ile tüketicilere bilgisayarları ya da akıllı telefonları aracılığıyla kombi keşfi hizmeti verdik. Dijital dönüşüme iş ortağı kanalında devam ediyoruz. Sektörün en prestijli sadakat programı DemirClub’ı bu ay cebe taşıyoruz. Aynı zamanda iş ortaklarımızla etkileşimimizi artırmak için DemirClub uygulamasına sosyal paylaşım platformu ekledik. Bu sayede iş ortaklarımız hizmet, ürün, satış ve pazarlama alanındaki kadar tüm yeniliklerimizden anında haberdar olabilecek ve tüm DemirDöküm iş ortağı ailesi ile kendi paylaşımlarını yapabilecekler. İş Ortağı WhatsApp Hattı’nı da test etmeye başladık. Amacımız, müşterilerimize nasıl hızlı ulaşabiliyorsak iş ortaklarımıza da anında ulaşmak” açıklamasını yaptı.

Hasan-Eren-Vaillant-Turkiye-CFOLiderler Buluşması’nda DemirDöküm CFO’su Hasan Eren ise Türkiye ekonomisindeki makro ekonomik gelişmeleri, pandemi sürecinde yaşananları ve gelecek öngörülerini katılımcılarla paylaştı. Küresel ölçekte hiç kimsenin öngöremediği bir sürecin yaşandığını belirten Eren, “İlk dönemde diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye ekonomisinde de bir daralma meydana geldi mart, nisan ve mayıs aylarında 10’ların altına gerileyen faiz oranlarıyla birlikte kredilerde çok ciddi büyüme yaşandı. Faiz oranlarındaki düşüş ekonomik aktiviteyi artırdı. İnşaat sektöründeki artış bizim sektörümüz için olumlu gerçekleşti” dedi.

Liderler Buluşması’nın sürpriz konuğu ise Bekir Ağırdır oldu. Ağırdır, yeni normalde toplumdaki davranış tarzlarını, tüketiciler ile iş dünyasında yaşanan radikal değişimleri katılımcılarla paylaştı.