Danfoss Türkiye, Yerden Isıtma Sistem Çözümleri Seminerleri Sürüyor

05 Ocak 2015 Dergi: Ocak-2015

Danfoss Türkiye, yeni ürün ve sistem çözümlerini anlattığı seminerler dizisine Gaziantep ve Antalya’da devam etti. Danfoss Yerden Isıtma Sistemlerinin, Yerden Isıtma Tasarım/Hesaplama Software Programının ve DEVI Isıtma Kablosu Çözümlerinin anlatıldığı seminerlere mimarlar, müteahhitler ve mekanik taahhüt firmaları yoğun ilgi gösterdi. Danfoss Türkiye Yerden Isıtma Satış Müdürü İdris Uçardağ yaptığı açıklamada; “Kablosuz Yerden Isıtma Kontrolünü geliştiren ve pazara sunan ilk şirket olan Danfoss’un, HVAC otomasyon ve kontrolünde 82 yıllık, gelişmiş kablosuz yerden ısıtma kontrol çozümlerinde ise 20 yılı aşkın bir deneyimi bulunmaktadır. Seminer ve eğitim faaliyetlerimiz ile bu deneyimlerimizi Türk HVAC sektör profesyonelleri ile paylaşmaya devam ediyoruz. Yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilen yenilikçi ve enerji verimliliği odaklı Danfoss Yerden Isıtma Sistem Çözümleri sahip olduğu geniş ürün portföyü ile müstakil bir villa çözümünden, çok katlı konut projelerine kadar her türlü zemin uygulamasında yüksek performanslı sonuçlar vermektedir. Mimari tasarımda kolaylık sağlaması, daha fazla konfor ve enerji tasarrufu sunması nedeniyle son yıllarda prestijli inşaat projelerinde sıklıkla tercih edilmeye başlanan Danfoss Döşemeden Isıtma Sistemleri; Kontrol Ekipmanları, Kollektörler, PE-RT Boru, İzolasyon Paneli ve Kompakt Karışım Şöntlerinden oluşmaktadır. Döşemeden Isıtma projeleri; EN1264’e uygun olarak Danfoss Mühendisleri tarafından dizayn edilir. Belirlenmiş ürün listelerine ve projelere göre gerçekleşmesi için projenin tüm aşamaları Danfoss Mühendisleri tarafından kontrol edilir. Döşemeden Isıtma Kollektör ve kontrol ekipmanları yanı sıra, yüksek kaliteli Döşemeden Isıtma Borusu ‘PE-RT’ ve İzolasyon Paneli Danfoss Marka Güvencesi ve yetkili bayi ağı ile tüm projelere ulaştırılırken, sistem ekipmanlarının birbiri ile uyum içerisinde çalışması garanti altına alınır” dedi.

Danfoss Soğutma Sistemleri, Endüstriyel Soğutma Konusunda Eğitim Düzenledi

Danfoss Soğutma Sistemleri, 24-27 Kasım tarihleri arasında ‘endüstriyel soğutma’ alanındaki kilit müşterileri, distribütörleri ve pazarın önde gelen tasarımcılarına yönelik eğitimler düzenledi. Açılış konuşmasını ve Danfoss Soğutma Sistemleri’nin Türkiye organizasyonun tanıtımını Danfoss Türkiye Soğutma Sistemleri Ülke Müdürü Toni Timirci gerçekleştirdi. Eğitimler, Danfoss Soğutma Sistemleri’nin 2014 yılı iş geliştirme planları paralelinde, Danfoss Endüstriyel Soğutma iş kolu Güney Avrupa Bölge Müdürü Lorenzo Angolani’nin ve Danfoss Soğutma Sistemleri Endüstriyel Soğutma Satış Mühendisi Rüştü Saral’ın önderliğinde gerçekleşti. 11 firmadan 38 katılımcıya verilen bu eğitimlerde Amonyak ve karbondioksit soğutkanların kullanıldığı Danfoss ürünlerinin özellikleri ve rakip ürünlerden farklılıklarının yanı sıra yeni ürünler de tanıtılıp birçok sunum ve teknik literatür paylaşımı gerçekleşti. Eğitim programlarının sonunda katılım sertifikaları dağıtıldı ve endüstriyel soğutma eğitim programlarına 2015 yılında da devam edileceğinin altı çizilerek katılımcılara teşekkür edildi.

Anadolu Efes Ankara Üretim Tesislerinde % 63 Tasarruf

Anadolu Efes Ankara Üretim Tesisleri, enerji tasarrufu için kurduğu yeni sistemler ile % 63 tasarruf elde etti. Şişeleme hattı üzerine montajı yapılan Danfoss VLT® OneGearDrive® içecek sektörü için üretilmiş hijyenik standartlara uygun, yeni nesil IE4 motor teknolojisi ve 2 kademeli dişli kutu sayesinde toplam % 90 verimliliğe sahip, motor redüktör birbirine akuple sistem. Bu sistemin kurulması ile gerçekleştirilen tasarruf ile ilgili Anadolu Efes Ankara fabrikası Bakım şefi Bayram Demirtaş,  ürününden çok memnun olduklarını ve hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtti.