Header Reklam

Danfoss Türkiye Soğutma Segmenti İş Ortakları ile Buluştu

31 Ocak 2017 Dergi: Ocak-2017

Danfoss Türkiye Soğutma Segmenti, 6-9 Aralık 2016 tarihlerinde Crowne Plaza Asia’da Türkiye soğutma sektörünün önde gelen firmalarının katılımı ile “ecoDesign Your Future” temalı bir seminer düzenledi. Seminerde Danfoss’un son teknolojileri, sistemleri ve gelişmeleri anlatıldı. Organizasyonun 6-7 Aralık’taki ilk bölümüne, sektörden yaklaşık 150 kişi, 8-9 Aralık’taki ikinci bölümüne ise 60 kişi katılım gösterdi. Seminerin açılış konuşmasını Danfoss Türkiye Soğutma Sistemleri Bölge Satış Direktörü Toni Timirci gerçekleştirdi. Timirci konuşmasında, F-Gaz ve Ecodesign yönetmeliklerinden bahsederek, “Seminerimizim mottosu ‘Ecodesign your future’. Yani Danfoss ile yarının çözümleri bugünden hazır. Danfoss olarak, 2030’a kadar sera gazı salımını yüzde 40 düşürmeyi, yenilenebilir enerji kullanımını yüzde 27’ye çıkartmayı ve enerji verimliliğini minimum yüzde 27 artırmayı hedefleyen Eko-dizayn Direktifi için çözümlerimiz hazır. Geniş ürün portföyü, uygulama tecrübesi ve dünya çapındaki dağıtım ağı ile Danfoss birçok üründe pazar lideri” dedi.

Danfoss Türkiye Soğutma Sistemlerinden de bahseden Timirci, “Danfoss Soğutma Sistemleri üç yıldır Türkiye’de. Danfoss olarak globalde 50 milyonuncu valfi ürettik ve 50. yılımızı kutladık. Tükiye soğutma ekibimizi büyüttük ve bugün 12 kişiye ulaştık. Decom adlı online sipariş sistemi oluşturduk ve bu sistemde çok ciddi gelişmeler kaydettik. 2016’da HPP yüksek basınç pompaları alanında bir arkadaşımızı ekibimize kattık ve 2017 yılında bu ürün grubumuzu tanıtacağız. Türkiye’de üç yıl içinde iş ortaklarımızla birlikte ticari soğutma ve kontrol ürünlerinde yüzde 175, kompresörlerde yüzde 300, endüstriyel soğutmada yüzde 150, elektronik kontrol grubu ürünlerinde ise yüzde 50 büyüme gerçekleştirdik. 2017’de de pazar payımızı daha da artırarak büyümeyi hedefliyoruz. Gelin, geleceği birlikte dizayn edelim” diye konuştu.

“Herkesin bir şekilde Danfoss ile yolu kesişiyor”

Konuşmasının ardından sektörel basın temsilcileriyle bir araya gelen Timirci şu açıklamalarda bulundu: “Danfoss, çok sayıda farklı parça üretimi yapan bir firma. Herkesin bir şekilde Danfoss ile yolu kesişiyor çünkü Danfoss yıllardır sektöre liderlik ediyor. Yüksek kalitede ürün üretiyoruz ve kaliteden asla ödün vermiyoruz. Ürünlerimizin sonuna kadar arkasındayız. Teknoloji alanında sürekli yenilikler yapıyor ve farkı ürünler tedarik ediyoruz. Böylece müşterilerimizin Danfoss’a olan bağlılığı artıyor. 2013 yılında Danfoss’a katıldığımda Danfoss Türkiye olarak 38 kişiydik. Şu an Danfoss Türkiye 75 kişi ile sektöre hizmet veriyor, DAF Enerji’yi satın almamızla birlikte bu sayı 135’e çıktı. Danfoss ayrıca bir vakıf kuruluşu ve kazandığı parayı satın almalar yaparak yine sektöre yatırıyor. Danfoss Türkiye olarak sadece soğutma değil, ısıtma ve motor kontrollerinde de çok ciddi gelişimler gösterdik. Son 3 yılda bu üç segmentte de çift haneli büyüme yakaladık.”

ecoDesign konusunda Türkiye’nin durumu hakkında da bilgi veren Timirci, “Danfoss Türkiye Soğutma Sistemleri Türkiye olarak geleceği ecoDesign ile tasarlamaya hazırız. Türkiye’de hâlâ enerji konusu insanların bilincine yerleşmiş değil. Ürün alırken örneğin çamaşır makinesinin A+, B+ olduğuna bakmıyor hangisi ucuzsa onu alayım mantığıyla yaklaşıyor, bu yüzden tüketiciler yıl sonunda çok yüksek bir faturayla karşılaşabiliyor. Danfoss olarak amacımız, enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratarak hem tüketicimizin hem üretici firmalarımızın bu doğrultuda hareket etmesini teşvik etmektir. Çevremizi ve geleceğimizi kurtarmak adına hepimize bu konuda sorumluluklar düşüyor. İnsanlarımızın enerji tasarrufu sağlayan verimli ürünler kullanmasını sağlayarak fark yaratmak istiyoruz, bir nebze olsun insanları bilinçlendirebiliyorsak ne mutlu bize” diye konuştu. Yerli ve yabancı eğitmenlerin, sunumları ile yer aldığı, tüm gün devam eden eğitimler, davetlilerin katıldığı gala yemeği ve hediye çekilişi ile sona erdi.