Header Reklam
Header Reklam

Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Satış Direktörlüğü Görevine Ayfer Altun Getirildi

29 Aralık 2022 Dergi: Ocak-2023
Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Satış Direktörlüğü Görevine Ayfer Altun Getirildi

İklimlendirme, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında hizmet veren Danfoss, üst düzey atamalarla Türkiye İklimlendirme Çözümleri segmentini güçlendiriyor. Mert Kalafatoğlu’nun ekim ayında Danfoss Türkiye, Orta Doğu ve Afrika İklimlendirme Çözümleri Kıdemli Satış Direktörü olarak atanması sonrası; Danfoss İklimlendirme Çözümleri Türkiye Bayi Satış Kanalı, Gıda Perakende ve Sensör Çözümleri Kıdemli Satış Müdürü Ayfer Altun, Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Satış Direktörü olarak atandı. 1 Ocak 2023 itibarıyla yeni görevine başlayacak olan Altun, Danfoss’un Türkiye’deki İklimlendirme Çözümleri strateji ve iş geliştirme liderliğinin yanı sıra bayi kanalı, proje satış, endüstriyel soğutma, teknik destek ve satış sonrası hizmetlerin liderliğini üstlenecek. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Danfoss Türkiye, Orta Doğu ve Afrika İklimlendirme Çözümleri Kıdemli Satış Direktörü Mert Kalafatoğlu; "Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri segmentinin yönetiminde kadın bir lider görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Ayfer Altun’un şirketimizde ve soğutma sektöründe uzun yıllar boyunca edindiği deneyim ve göstermiş olduğu başarılar ile Danfoss Türkiye’yi hedeflerine daha hızlı ulaştıracağına eminim” şeklinde konuştu.
 
Danfoss Türkiye Satış Direktörü Ayfer Altun; "Sekiz yıl önce satış mühendisi olarak başladığım organizasyonun liderliğini üstlenmek gurur verici. Ekip ruhunun önemine inanan bir lider olarak güçlü, dinamik ekibimiz ve spesifik stratejilerimizle geçmişte olduğu gibi 2023 yılı ve sonrasında da hedeflerimize ulaşacağımızdan hiç şüphem yok. Danfoss Türkiye olarak global stratejilerimizi yakından takip ediyor ve büyüme planlarımızı megatrendlere göre belirliyoruz. Stratejilerimiz sürdürülebilir bir dünya temeline dayandığı için ekip olarak hem hedeflerimizi gerçekleştirmenin hem de sosyal sorumluklarımızı yerine getirmenin gururunu bir arada yaşıyoruz” dedi. 

Ayfer Altun kimdir? 

Ankara Üniversitesi mezunu olan Altun, kariyer hayatına 2010 yılında Erdemler Soğutma’da başladı. Aynı firmada 2011 ila 2013 yılları arasında satış yöneticisi olarak görev alan Altun 2013 ila 2014 yılları arasında Panel Sistem Soğutma’da bölge satış yöneticiliği yaptı. 2014 yılında Danfoss Türkiye’nin soğutma segmentinde satış mühendisi olarak göreve başlayan Altun, 2016 yılında soğutma segmenti bayi kanalı ve endüstriyel otomasyon satış müdürlüğünü üstlendi. Isıtma ve soğutma segmentinin İklimlendirme Çözümleri segmenti olarak tek çatı altında toplanmasıyla, 2020 yılında Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Kıdemli Satış Müdürü oldu. İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği (SOSİAD) üyelikleri bulunan Altun, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.