Danfoss, Sondex’i Satın Alıp Küresel Pazarda Isı Transferi Çözümleri Alanında Gücünü Artırdı

12 Temmuz 2016 Dergi: Temmuz-2016

Danfoss ve Sondex, Danfoss’un Sondex’in tüm hisselerini satın almasını içeren bir anlaşma imzaladı.

Sondex Holding A/S, ısı transfer teknolojileri alanında küresel pazarın güçlü oyuncuları arasında. Sondex’in geliştirdiği, ürettiği ısı eşanjörleri, Danfoss’un ısıtma bölümünün beklentileriyle ideal örtüşüyor.

Danfoss Yönetim Kurulu Başkanı Niels B. Christiansen konuya ilişkin; “Sondex, çok üstün nitelikli ısı eşanjörleriyle küresel ölçekte güçlü performansa sahip bir firma. Bu birleşme sayesinde her zamankinden çok daha rekabetçi ve yaratıcı yenilikçi ısı transfer çözümleri sunabileceğiz” açıklamasını yaptı.

Sondex ve Danfoss Isı Eşanjörleri iş kolunun bir araya gelmesi, özellikle ısıtma, soğutma, havalandırma sektörü ve bölgesel enerji sistemleri alanında güçlü bir pazar pozisyonu sağlayacak; yiyecek-içecek, denizcilik, endüstriyel soğutma alanlarına da nüfuz edilmesini kolaylaştıracak.

Merkezi Danimarka Kolding’de bulunan Sondex, dünya çapında 1.200 çalışana sahip. Şirket, yasal işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Danfoss Isıtma Grubu’nun bir parçası haline gelecek. Taraflardan satın alma koşulları ve bedeli konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.