Danfoss, ABD merkezli Endüstriyel Soğutma Teknolojisi Firmasını Aldı

22 Kasım 2018 Dergi:

Danimarkalı HVACR üreticisi Danfoss, Waynesboro, PA'da bulunan AAIM Controls Inc. şirketini satın aldığını duyurdu.

Dijitalleşme ve iklim değişikliği gibi pazar taleplerini karşılayan şirket, Danfoss’un endüstriyel soğutmada benzersiz bir tam hizmet sistemi sağlayıcısı haline geleceğini söylüyor.

Kuzey Amerika endüstriyel soğutma pazarında lider olan AAIM Controls, motor yol vericilerden komple PLC sistemlerine kadar özel olarak tasarlanmış regülasyon ve kontrol otomasyon çözümlerinin uzman tedarikçisi konumunda. Satın alma ile Danfoss, endüstriyel soğutmada bir sistem tedarikçisi olarak güçlü ve eşsiz bir konuma geçecek.

Danfoss Cooling'in başkanı Jürgen Fischer, “Diğer başarılı şirketler ile ortaklık kurarak ve müşterilerimize sunduğumuz çözümleri tamamlayan teknolojileri satın alarak sürekli olarak temel işlerimizi güçlendirmeye çalışıyoruz. Endüstriyel soğutma uygulamaları için zaten geniş kapsamlı bileşen portföyümüze elektronik düzenleme ve kontrol otomasyonu da ekleyerek, endüstriyel soğutma pazarında bir sistem sağlayıcısı olarak küresel konumumuzu güçlendiriyoruz. ”

Endüstriyel soğutma pazarını ivmelendiren dijitalleşme ve iklim değişikliği ile mücadele gibi küresel mega trendlerle birlikte, enerji verimliliğini artıran, gıda güvenliğini sağlayan ve iklim dostu alternatif soğutucu akışkanlara geçişte yardımcı olan akıllı kontrol ve otomasyonun, ürünlerle birlikte paket çözümler olarak sunulması talebi artıyor.

Danfoss Cooling'deki soğutma ve klima kontrolleri başkanı Kristian Strand konuya ilişkin ; “Endüstriyel soğutma pazarında, kontrolörler genellikle bir sistemin merkezi kısmı olarak görülüyor. AAIM'in güçlü bilgi tabanının ve son derece özel çözümlerinin eklenmesiyle, bu müşteri gereksinimlerini daha iyi karşılayabileceğimiz benzersiz bir rekabet avantajı elde etmiş oluyoruz”dedi.

AAIM Controls'in kurucularından Arthur Marshall, “Danfoss ailesinin bir parçası olmak, bize yeni alanlara açılmak için harika seçenekler sunacak ve Danfoss ile olan işbirliğinin yeni iş fırsatları yaratacağına inanıyorum. Sadece işin nasıl geliştirileceğine dair aynı fikirleri paylaşmakla kalmıyor, aynı zamanda büyümeyi nasıl sürdürebileceğimizle dair aynı değerlere sahibiz” dedi.

AAIM Controls Inc. 2003 yılında Marshall ve Alan Izer tarafından kuruldu. Bugün, Waynesboro'da 16.000 metrekarelik bir tesiste yönetim, mühendislik ve imalat yapan kuruluşta 24 kişi çalışıyor.