Header Reklam
Header Reklam

Daikin VRV System Inverter Teknolojisi

05 Mart 1993 Dergi: Mart-1993

TEBA,   VRV  (Variable Refrigerant Volume) Teknolojisini düzenlediği bir panelle tanıttı.ISOHA'93 Fuarı'nda 6 Şubat 1993 tarihinde düzenlenen panelde VRV Teknolojisinin tanıtımı, sistemin konvensiyonel sistemlere göre avantajlarının kıyaslanması yapıldı. Panele Pazarlama Koordinatörü Mustafa Baygan, EPAR A.Ş. Genel Müdürü Tarık Aktüccar, Satış Müdürü Yenal Altaç, imalat Müdürü Erkut Beşer, İthalat Müdürü Civan Poyrazoğlu ve Servis Müdürü Bekir Cansevdi katıldı.

Konuşmacılar, yeni Daikin Teknolojisi VRV sistem ile; bir dış üniteye her biri değişik tip ve kapasitede 8 iç ünite bağlantı olanağı, planlama, dizayn ve kullanımda esneklik enerji tasarrufu, verimli klimatizayon "refret"borulama sistemi ve kompakt hafif dizayn ile bitmiş binalara uygulama kolaylığı, düşük işletme maliyeti, geliştirilmiş borulama uzunluğu sayesinde çok katlı binalara da uygulama kolaylığı olduğunu anlattılar.

Ayrıca kullanıcı ihtiyaçları gözönüne alınarak kontrol sistemlerinde geniş uygulama ve tercih seçenekleri, çalışma verimini arttıran üstün scroll kompresörün, "VAV" ve "VWV"'ye nazaran daha üstün ve daha ekonomik olduğunu belirttiler. Teba panelden sonra konuşmacılar ve seyicilerin de katıldığı bir kokteyl verdi.