Header Reklam

Daikin Endüstriyel Soğutma Pazarında Gücünü Artırıyor

02 Mart 2022 Dergi: Mart-2022
Daikin Endüstriyel Soğutma Pazarında Gücünü Artırıyor

İklimlendirme sektörünün lider şirketi Daikin, uzmanlık alanındaki hizmet skalasını genişletmeye ve hem yerel bazda hem de global alanda büyümeye devam ediyor. Soğuk zincirin farklı noktalarında çözümlerini çeşitlendirmek üzere adımlar atarken, yaptığı büyük satın almalar ve Ar-Ge yatırımlarıyla göz dolduruyor. Birçok farklı alanda olduğu gibi bu alanda da liderliğe oynayan Daikin, bu amaçla endüstriyel soğutma alanında faaliyet gösteren J&E Hall, Zanotti, Technoblock, Hubbard, AHT ve Tewis gibi önemli markaları geçtiğimiz yıllarda bünyesine katarak gücünü artırdı. Daikin Türkiye, 27 yıllık Technoblock Türkiye bayi ve servis ağı ile birlikte, Türkiye pazarında Belçika fabrikasında üretmekte olduğu Daikin ZEAS serisi cihazları ve İtalyan Zanotti markalarıyla tüketiciye ulaşarak sektörde Daikin yaklaşımının farkını gösteriyor.

Endüstriyel soğutma sistemleri, gıda ürünlerinin çiftlikten çatala olan yolculuklarında en önemli bileşenler arasında yer alıyor. Gerek depo çözümlerinde gerekse reyon soğutmalarında gıda ürünlerinin muhafazasında kullanılmakta olan sistemler, günümüzde oldukça büyük bir öneme sahip. 

İklimlendirmenin Japon devi Daikin; soğuk hava depoları, süpermarketler, restoranlar, oteller için endüstriyel soğutma ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. 12 yılı geçen bir süreçte iklimlendirme sektöründeki uzmanlığını endüstriyel soğutma alanına taşıyan Daikin, soğuk zincirin her halkasında ürün gamını çeşitlendirerek ve böylece enerji tasarruflu, yüksek katma değerli cihazlar üreterek, endüstriyel soğutma alanında Amerika, Avrupa ve Asya’nın yanı sıra Çin’de de büyüyor. 

Bu alanda yatırımlarını sürdüren Daikin, Türkiye pazarında büyümeyi de önemsiyor. Üstün teknolojili ve çevreci endüstriyel soğutma ürünleriyle zincir marketleri, restoranları, otelleri, gıda firmalarını, medikal alanda faaliyet gösteren yapıları, meyve-sebze-et ve balık depolaması alanındaki girişimcileri hedefliyor. 

F25 hedefleri doğrultusunda endüstriyel soğutma pazar lideri olmayı amaçlayan Daikin; gıda, proses ve transport soğutma alanlarında yatırımlarını sürdürüyor. Avrupa, Ortadoğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nun tam merkezinde yer alan Türkiye’de ve globalde önemli adımlar atan Daikin, bu konudaki kararlılığını göstermeye devam ediyor.

Tamamı regülasyon değişikliklerine uygun olarak üretilen Daikin endüstriyel soğutma ürünleri, Avrupa’da uygulanan F-Gazların atmosfere salımının yasaklanması ve bazı ürün ve ekipmanların içinde belirli küresel ısınma potansiyeline sahip gazların kullanımının yasaklanmasını içeren Florlu Gazlar Yönetmeliği ve buna bağlı tüm anlaşmalara uyumlu ünitelerden oluşuyor. Bunun yanı sıra 2022’de üretimine başlanacak olan yeni ürün grupları da bu doğrultuda pazardaki yerini alacak şekilde tasarlanıyor. Türkiye’nin de imzası bulunan Paris Antlaşması çerçevesine uygun olarak üretilen, çevreye duyarlı ve mevcut tüm regülasyonlara uyumlu olan Daikin endüstriyel soğutma ürünleri, düşük ses seviyeleriyle de gürültü kirliliğine son veriyor. Kompakt yapısıyla mükemmel çözümler sağlayan cihazlar, özellikle küçük ve orta ölçekli market uygulamalarında benzerlerinin kapladığı alanın yarısı kadar alanda konumlanabiliyor. Kapasiteye bağlı olarak Daikin marka BlDC kompresörün yanına bir ya da iki standart DC kompresör ilavesiyle sistemin ihtiyacı kadar elektrik tüketimi yapan cihazlar, yatırımcısına kullanım ömrü boyunca tasarruf sağlıyor. Üretim sürecinin tüm aşamalarında, gerekli tüm testlere tabi tutularak güvenli olduğu tescillenen Daikin endüstriyel soğutma cihazları, montaj ve kurulum kolaylığını da beraberinde getiriyor. Endüstriyel mutfak uygulamalarında ise Daikin ürünlerin yanı sıra Zanotti ürünleri sayesinde ihtiyaç duyulabilecek et yaşlandırma, şarap mahzeni gibi özel tüm uygulamalar için de çözümler sunuyor.
 Slider Altına