Header Reklam

DAF Enerji ve Danfoss Ailesi, İşbirliğini Kıbrıs’ta Pekiştirdi

29 Mayıs 2018 Dergi: Haziran-2018

DAF Enerji ve Danfoss, 5-7 Mayıs 2018 tarihlerinde Kıbrıs Kaya Artemis Hotel’de iş ortakları ile buluştu. 6 Mayıs’ta düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Danfoss Türkiye Isıtma Segmenti Satış Direktörü Serhan Günel yaptı. Danfoss’un faaliyet gösterdiği departmanlar ve Danfoss’un Türkiye’deki çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendiren Günel, “Danfoss olarak ısıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’de ısıtma segmenti özelinde, kat istasyonu piyasasında yüzde 70’lere yakın bir pazar payı olan DAF Enerji firmasını bünyemize katmak üzere çalışmalarımıza 2015 yılında başlamıştık. Bugün, DAF Enerji’yi bünyemize tamamen katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu satın alma, Türkiye’nin bölgesel ısıtma dönüşümünü desteklemek için üretim ve tasarım altyapımızı geliştirmemize katkı sağlayacak” dedi.

Günel’in ardından, DAF Enerji Fabrika Müdürü Emir Çeltek, DAF Enerji fabrikası ve üretim süreçleri hakkında bilgi verdi. DAF Enerji fabrikasının video gösteriminin ardından, ürün ve tesisat ömrü için üretimde dikkat edilmesi gereken hususları anlatan Çeltek, “Danfoss ile birleştikten sonra fabrikamızda da entegrasyon süreci başladı. Hedefimiz, kalite ve izlenebilirliği artırmak” diye konuştu.

Çeltek’in ardından Danfoss Türkiye İş Geliştirme Grup Yöneticisi, İran-Azerbaycan Satış Müdürü Murat Erdoğan, bölgesel enerji, bölgesel enerjide trendler ve ana zorluklardan bahsetti. Erdoğan, “Bölgesel enerjinin hem talep hem de arz tarafı için optimizasyon çözümleri ve optimum sıcaklık kontrolü sağlayarak iklim değişikliklerinin azaltılması ve enerji verimliliğinin artırılması için en sürdürülebilir yaklaşım olduğuna inanıyoruz” dedi.

Öğle yemeğinin ardından “Novocon Balanslamada Dijital Çözümler”, “Danfoss DEVI Kar, Buz Engelleme ve İç Mekân Uygulamalarında Isıtma”, “Danfoss Link Daire İçi Akıllı Isıtma Sistemleri” konularında üç ayrı salonda seminerler düzenlendi. 7 Mayıs sabahı gerçekleşen Girne şehir turunda ise Girne Kalesi, Girne Limanı, sokaklar ve mağazalar ziyaret edildi.