Header Reklam
Header Reklam

Cvsair’in Sponsor Olduğu Golden Horn Robotics Team “İlham Veren Mühendislik Ödülü”nü Kazandı

10 Nisan 2022
Cvsair’in Sponsor Olduğu Golden Horn Robotics Team “İlham Veren Mühendislik Ödülü”nü Kazandı

Cvsair’in sponsor olduğu Golden Horn Robotics Team dünyanın en prestijli robot turnuvası First Robotics Competition San Francisco Regional’da turnuvanın en değerli ödüllerinden olan Engineering Inspiration Award’ı (İlham Veren Mühendislik Ödülü) kazandı.
19-20 Mart’da 6 ülkeden 42 Lisenin katıldığı yarışmaya katılan tek Türk takımı olan Golden Horn Robotics, aldığı bu ödülle yalnızca dünyadaki şampiyon takımların katıldığı First ChampionChip’te ülkemizi temsil etme hakkı elde etti. 
Robotikte Şampiyonlar Ligi diyebileceğimiz organizasyon 20-23 Nisan tarihlerinde NASA Sponsorluğunda Amerika Birleşik Devletleri Houston’da yapılacak.
Farklı okullardan bir araya gelip, endüstriyel bir robot yaparken mühendislik disiplinlerini deneyimleyen, oluşturdukları iş planı ile kurumsal iş birlikleri yapan, dezavantajlı gruplarla sosyal sorumluluk projeleri geliştiren, ülkesinde ve dünyasında mühendislik alanında yarattığı başarı ve mühendisliğe ilham veren takımlar, First Championship’te kıyasıya bir mücadele verecek. 
https://www.firstchampionship.org