Header Reklam
Header Reklam

Çukurova Isı, ISH Fuarı’nda Isıtma Sektörüne Yön Veren Teknolojileri ile Beğeni Topladı

26 Mart 2023
Çukurova Isı, ISH Fuarı’nda Isıtma Sektörüne Yön Veren Teknolojileri ile Beğeni Topladı

Isıtma sektörünün lideri Çukurova Isı, işletmelere ve endüstriyel tesislere yüksek verimlilik ve konfor sunan elektrikli ve radyant ısıtma çözümleri ile dünyanın önde gelen iklimlendirme fuarı ISH 2023’te yer aldı.

Çukurova Isı, 13 - 17 Mart tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen ISH Frankfurt Fuarı’na katıldı. HVAC sektörünün buluşma noktası olarak konumlanan fuarda yeni nesil radyant ve elektrikli ısıtma çözümleriyle fark yaratan şirket, ziyaretçilerden tam not aldı.

Beş gün süren fuar boyunca; Goldsun elektrikli ısıtıcıları, Goldun seramik plakalı radyant cihazları, Blackheat ve Silversun markalı borulu tip radyant ısıtıcıları ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Ecodesign Direktifi’ne (ErP) uygun olarak geliştirildi

Çukurova Isı, daha önce ithal ettiği; ancak 2023 yılının Ocak ayından itibaren kendi teknolojisiyle Gebze fabrikasında üretmeye başladığı Goldsun CPH seramik plakalı radyant ısıcıları da ilk kez ISH Frankfurt Fuarı’nda sergiledi.

Avrupa Komisyonu’nun enerji verimliliğini arttırma ve karbon emisyonlarını azaltma hedefleri doğrultusunda hazırlanan Ecodesign Direktifi’ne (ErP) uygun olarak geliştirilen Goldsun CPH seramik plakalı radyant ısıcılar, düşük emisyon değerleri ile sınıfının en çevreci teknolojisi olarak tanımlanıyor.

Fuarın ilgi odağı olan Goldsun CPH, ısıtmanın güç olduğu; yüksek, büyük ve izolasyonu olmayan işletmelerde, lokal (bölgesel) ve spot (noktasal) ısıtma özelliği ile ısıtma giderlerinden yüzde 70’lere varan oranlarda tasarruf sağlıyor. Doğalgaz veya LPG ile çalışma imkânına sahip olan Goldsun CPH,  enerjiden tasarruf etme ve maliyeti en aza indirmenin yanı sıra kalite, performans ve konfor gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

Isıtmada yüzde 94,6’lara varan yanma verimi sağlıyor

Fuarda sergilenen bir diğer teknoloji ise Blackheat borulu radyant ısıtma sistemleri oldu. Çukurova Isı’nın 30 yılı aşkın bir süre distribütörü olduğu Amerikan Roberts Gordon LLC firması ile 2021 yılının son çeyreğinde imzaladığı lisans anlaşması ile Türkiye’de üretmeye başladığı Blackheat borulu radyant ısıtma sistemleri de sağladığı yüksek verimlilik değerleriyle ziyaretçilerden tam not aldı. Çukurova Isı’nın Türkiye’de üretip; AB ülkelerine, İngiltere’ye ve Türkiye’nin çevresindeki ülkelere ihraç ettiği Blackheat borulu radyant ısıtma sistemleri, ısıtmada yüzde 94,6’lara varan yanma verimi sağlayarak, işletmelerin ve endüstriyel tesislerin ısıtmasında yüzde 50’lere varan oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor.

Hızlı, konforlu ve yüzde 40 daha tasarruflu

Fuarda yer alan Goldsun Elite serisi seramik plakalı radyant ısıtıcılar da ziyaretçilerden tam not aldı. Başta cafe ve restoranlar olmak üzere farklı sektörlerdeki birçok işletmenin açık alanlarını; hızlı, konforlu ve yüzde 40 daha tasarruflu bir şekilde ısıtan Goldsun Elite seramik plakalı radyant ısıtıcılar, 600 derece sıcaklığa dayanıklı dış kasası ile açık alanlarda uzun yıllar kullanım avantajı da sunuyor.

Mekânın ihtiyacına göre dizayn ediliyor

Çukurova Isı’nın kaliteli ve özgün tasarım anlayışı ile açık alan ısıtmasında konfor ve tasarrufu bir arada sunmak amacıyla geliştirdiği Silversun Evo borulu radyant ısıtıcıları da fuarın öne çıkan ürünleri arasında yerini aldı. Rüzgârdan etkilenmeyen Silversun Evo borulu radyant ısıtıcılar, uzaktan kumanda veya programlanabilir kontrol panosu kullanılarak, ihtiyaca uygun şekilde ayrı ayrı çalıştırılabiliyor. Silversun Evo borulu radyant ısıtıcılar, borulardan çıkan ışınların yüzde 99’unun cisimlere yönlendirerek, daha verimli ve yoğun ısıtma sağlıyor. Cihazın bu özelliği onu piyasadaki borulu radyant ısıtıcılardan ayırıyor. Ayrıca ısıtıcılar, mekânın ihtiyacına göre dizayn edilebiliyor.