Header Reklam

Copeland 100 Yaşında

08 Haziran 2021

Emerson bu yılı Copeland™ markasının 100. yıl dönümü olarak kutluyor. Copeland soğutma alanında inovasyon çalışmalarını kritik müşteri problemlerini çözmeye odaklanarak sürdürürken Emerson, Sidney, Ohio'daki Copeland mühendislik tesisinin milyonlarca dolarlık genişletme projesini tamamladı. Bu yatırım, küresel ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma (HVACR) endüstrisi için yeni nesil kompresörler, elektronikler ve diğer kritik teknolojilerin ürün araştırması, geliştirilmesi ve test edilmesi için 110.000 metrekarelik yeni mühendislik laboratuvarı alanı yarattı. Sidney laboratuvarlarındaki çalışmaların çoğu, daha düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip, çevreye daha duyarlı soğutucu akışkanların verimlilik standartlarını ve düzenlemelerini karşılamasını ve aşmasını sağlarken müşteri tasarımlarında başarıyı güçlendirirken yenilikçi kompresör teknolojilerine odaklanmaktadır.


Emerson'ın Ticari ve Konut Çözümleri iş biriminin yönetici başkanı Jamie Froedge, “Copeland markasının gurur verici bir mirası ve daha da parlak bir geleceği var” dedi. “İklimlendirme ve soğutma teknolojileri, dünya çapında günlük yaşamın giderek daha önemli ve gerekli temelleri haline geliyor. Copeland markamız ve yaratıcı yaklaşımımız aracılığıyla Emerson, daha sürdürülebilir bir dünya için inovasyonu yönlendirmek üzere bu alandaki yönetim konumumuzu ve köklü geçmişimizi kullanıyor.”
Copeland markasının geçmişi, benzersiz icatlarıyla soğutma endüstrisini dönüştürmek için 1921'de Detroit, Michigan'da bir şirket kuran mucit Edmund Copeland'a uzanır. İşletme Büyük Buhran sırasında zorluklarla karşılaştığında, varlıkları satıldı ve operasyonlar 1937'de Sidney, Ohio'ya taşındı. Sidney'de şirketin girişimci genç mühendislerinden dördü, olasılıkların geleceğini öngördü ve mevcut iş ile kompresör patentini satın aldı. Emerson 1986'da Copeland'ı satın aldığında, markanın ilk kurucuları ve şampiyonlarında vücut bulan girişim ve yaratıcılık ruhunu korumaya devam etti.
Emerson, satın alma sırasında Copeland'ın üzerinde çalıştığı yeni bir scroll kompresör ürününün geliştirilmesi için önemli yatırımlar yaptı ve 1987'de Copeland markası altında satılan ilk scroll kompresörü piyasaya sürdü. Ürünün başarısı, yüksek verim, güvenilir performansla dünya çapında iklimlendirme ve soğutma endüstrilerinde devrim yarattı, böylelikle konut ve hafif ticari iklimlendirmeden gıda ve sağlık için soğutma sistemlerine kadar çeşitli uygulamalarda kullanılabilen bir Copeland scroll kompresör ailesi piyasaya sürüldü. 
Emerson, verimliliği artıran, emisyonları azaltan ve kaynakları koruyan sürdürülebilir çözümler sağlayarak, Copeland ürün portföyünün ve ilgili teknolojilerin sürekli yenilenmesine çalışmaktadır. Emerson, Copeland scroll kompresörlere ek olarak, ticari soğutma uygulamaları için Copeland yarı hermetik ve hermetik pistonlu kompresörler ve yoğuşmalı üniteler tasarlar, üretir ve pazarlar. Birçok Copeland ürünü ayrıca gelişmiş izleme ve koruma, tanılama, güç tüketimi ölçümleri ve iletişim yetenekleri sağlamak için akıllı özelliklerle donatılmıştır.

Copeland markası, araştırma ve geliştirme, tasarım ve mühendislikten, dünyanın dört bir yanındaki yenilik merkezlerinde ve fabrika konumlarında ileri düzey test ve üretime kadar, her bir bölgesel pazarın benzersiz ihtiyaçlarını karşılayarak, inovasyon geliştirme yolunda adımlarını atmaktadır.