Header Reklam

COPA, SAP S/4 HANA Dijital Dönüşüm Projesini Hayata Geçirecek

17 Şubat 2020 Dergi: Mart-2020
COPA, SAP S/4 HANA Dijital Dönüşüm Projesini Hayata Geçirecek

COPA; daha çevik, yalın ve güçlü bir sistemle geleceğe hazırlanmak üzere SAP S/4 HANA Dijital Dönüşüm Projesi’ne başladı. 10 ay boyunca boyunca hazırlık süreci devam edecek olan proje ile COPA, teknolojik gelişmeler ve değişen iş gereksinimleri doğrultusunda ortaya çıkan farklı altyapı ihtiyaçlarına çözüm olmayı hedefliyor. 

1992 yılından itibaren iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren COPA; iş süreçlerini iyileştirmek, operasyonel ve finansal verilerini daha verimli yönetmek amacıyla başladığı SAP S/4 HANA Dijital Dönüşüm Projesi’ne 12 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirdiği kick-off toplantısıyla adım attı. CITS ve SOLVIA danışmanlığında 10 ay boyunca sürecek olan projenin Ağustos ayında canlı kullanıma başlanması hedefleniyor. 
Copa Isı Sistemleri Genel Müdürü Ersin Kantar proje ile ilgili, “Günümüzde dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Endüstri 4.0 çerçevesinde dijital dönüşüm projeleri hazırlıyoruz. Geçen yıllarda, hem B2B ağımız hem de son tüketicilerimiz için hazırladığımız dijital projeleri hayata geçirdik. Yeni yıl ile birlikte satış, sipariş, üretim, planlama, sevkiyat ve tedarik yönetiminde ve faaliyetlerinde kullandığımız SAP sistemini bir üst noktaya taşıyacak olan SAP S/4 HANA Dijital Dönüşüm Projesi’nin çalışmalarına başladık. 1999 yılından beri SAP kullanan bir firma olarak bu proje sayesinde gerçek zamanlı ERP çözümü ile tüm iş süreçlerimizi tek bir çatı altında toplayıp, değişen pazar koşullarında yeni fırsatları yakalamayı, farklılaşan taleplere daha hızlı yanıt vermeyi ve rekabette bir adım daha öne çıkabilmeyi hedefliyoruz. Projede emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi. 
Türkiye’nin en büyük çelik panel radyatör üreticilerinden biri olan Copa Isı Sistemleri, 4 kıtada 40’tan fazla ülkeye yaptığı ihracat ile dünyada panel radyatör kullanılan her ülkeye ürün sağlıyor. Yurtiçinde ise 81 ilde hizmet veren COPA’nın, 21 bayisi ve 202 yetkili servisi bulunuyor.Slider Altına