Header Reklam

Copa Isı Sistemleri, Panel Radyatör Fabrikasında Kapasite Artırdı

05 Eylül 2019 Dergi: Eylül-2019
Copa Isı Sistemleri, Panel Radyatör Fabrikasında Kapasite Artırdı

Türkiye’nin en büyük 3 panel radyatör üreticisi arasında olan Copa Isı Sistemleri, Bursa Minareliçavuş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisinde yaptığı yaklaşık 7 milyon dolarlık yatırım ile üretim kapasitesini artırdı. Copa Isı Sistemleri, 3 milyon metretül kapasitesiyle global pazardaki artan talepleri karşılamayı hedefliyor. 

Copa Isı Sistemleri, iklimlendirme sektöründeki rekabet gücünü artırmak üzere kapasite artışına yönelik 2018 yılında başladığı yatırımı tamamladı. Türkiye’nin en fazla panel radyatör ihracatı yapan ikinci firması konumunda olan Copa, Haziran 2019’dan itibaren üretim tesisinde devreye aldığı yeni hattı ile panel radyatör üretim kapasitesini yüzde 50 oranında artırdı. Copa Isı Sistemleri’nin 2.2 milyon metretül olan panel radyatör üretim kapasitesi 3. panel radyatör kaynak hattı, pres yatırımları ve yan tesis yatırımları ile yaklaşık 3 milyon metretüle ulaştı. Dünyada panel radyatörün kullanıldığı tüm ülkelere ulaşan Copa Isı Sistemleri, bu yatırımıyla artan taleplere daha hızlı cevap vermeyi hedefliyor. 
Üretimdeki yatırımın önemine değinen Copa Isı Sistemleri Genel Müdürü Ersin Kantar, “İklimlendirme sektöründe üretim ve ihracat açısından çok önemli bir ülke olan Türkiye, dünyada panel radyatör üretiminde birinci konumda. Özellikle ısıtma sektöründe dünyanın en değerli markaları Türkiye’yi ‘üretim üssü’ olarak konumlandırmış durumda. Biz 18 yıldır ihracatta lider olan bir firma olarak, Türkiye’de ve global pazarlarda ürünlerimize olan talepler karşısında kapasitemizi arttırma gereği duyduk ve 3. hattı devreye alarak üretimimizi 2.2 milyon metretülden 3 milyon metretüle çıkarmış olduk. Bu kapsamda yaptığımız yatırım ile global pazarda ülkemizin konumunu koruyacağız ve artan taleplere daha hızlı cevap vererek rekabetteki hacmimizi artıracağız” dedi. 
27 yıl önce yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulan Copa Isı Sistemleri; yurtiçinde 81 ilde hizmet veren bayileri ve yurtdışında da güçlü distribütör ağı ile tüketicilerine ulaşıyor.