Slider Altına

COP24’te EHPA ve PORT-PC Ortak Bildiri Yayınladı

12 Aralık 2018 Dergi:

Polonya’nın Katowice şehrinde devam eden Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’nde (COP24) Polonya hükümeti tarafından “Temiz hava için eylem, finans ve teknoloji” konusunda düzenlenen etkinlikte, Avrupa Isı Pompası Birliği (EHPA) ve Polonya Isı Pompası Birliği (PORT-PC) aşağıdaki ortak bildirimi yayınladı.

1. Isıtma ve soğutma, iklim eyleminin yeni önceliği haline gelmelidir

Isıtma ve soğutma sektörü, bugün AB’nin toplam enerji tüketiminin %50’den fazlasını temsil etmektedir ve 2050’de yerli, ticari ve sanayi tüketicileri için büyük önem taşımaya devam edecektir. Avrupa'da ve dünya çapında karbon arınma hedeflerine ulaşmak için ısıtma ve soğutmada modernizasyon gereklidir.

2. Çok yönlü, çok etkili çözümlere (ısı pompaları gibi) özel dikkat gösterilmelidir.

Entegre çözümlerle çeşitli toplumsal hedeflere ulaşılması için uygun maliyeti gözeten politik eylemler, gerekir. Isı pompaları gibi modern ısıtma ve soğutma sistemleri sadece iklim değişikliğinin hafifletilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yerel hava kirliliğini azaltır ve hava kalitesini artırır, Avrupa'nın vatandaşlarının sağlığına katkı sağlar.

Isı pompaları aynı zamanda tüm sektörlerde hem ısıtma hem de soğutmada akıllı, verimli ve yenilenebilir tabanlı termal enerji sağlayan tek çözümdür.

3. Liderler şimdi harekete geçmeli!

Isı pompaları gibi ısıtma ve soğutma sektöründeki çok etkili çözümler günümüzde mevcuttur. EHPA ve PORT-PC, yerel, bölgesel, ulusal, Avrupalı ​​ve küresel liderlere temiz hava ile temiz bir gezegen için doğru politika geliştirmeye ve pazar biçimlendirme çağırıyor.Video İçerik

Performansa Dayalı Deprem Tasarımı Yaklaşımı

Sempozyum