Condair’den Yeni Teknik Bülten: “Daha Sağlıklı Binalar İçin”

15 Ocak 2021 Dergi: Ocak-2021

Nemlendirme uzmanı Condair, “Daha Sağlıklı Binalar İçin” başlıklı yeni bir teknik bülten yayımladı. Teknik bülten, bina yöneticilerinin, iç mekân ortamlarını kontrol etmek için bütünsel bir yaklaşımla bina sakinlerinin sağlığını nasıl koruyabilecekleri hakkında bilgiler içeriyor. 

SARS-CoV-2 salgını, halkın dikkatini binalardaki viral bulaşmanın oluşturduğu risklere odakladı. Bir süredir bilinen katkı faktörleri, temiz hava, sıcaklık, minimum bağıl nem ve hatta güneş ışığı gibi unsurların hepsinin virüslerin yayılması üzerindeki etkisi vurgulanarak şimdi en önemli konu başlığı haline geldi. 

Condair’in teknik bülteninin amacı, bu faktörlere genel bir bakış sağlamak ve tesis yöneticileri, kullanıcılar, sağlık ve güvenlik görevlileri arasındaki diyaloğu teşvik ederek doğru sağlık koruma önlemleri paketinin dikkate alınmasını sağlamak. Teknik bülten ayrıca, okuyucuların binalarının mevcut durumunu değerlendirebilmeleri, tesislerinin enfeksiyonların yayılmasına karşı ne ölçüde koruduğunu keşfetmeleri ve nerelerde iyileştirmeler yapılabileceğini belirleyebilmeleri için bir kontrol listesi de içeriyor. 

Condair Group CEO’su Oliver Zimmermann, “Condair Group, nem kontrolü konusunda dünyanın önde gelen uzmanıdır ve sağlık için optimal nemin önemini anlamak ve desteklemek için yıllardır bilim adamları ve sağlık uzmanlarıyla işbirliği yapıyoruz. Bu araştırmalar sayesinde, nem kontrolünün solunum yolu enfeksiyonlarına karşı mücadelede kullanılabilecek yöntemlerden biri, ancak belirleyici bir silah olduğunu anlıyoruz” diyor. 

Zimmermann şunları söylüyor: “İnsan sağlığını mevcut COVID-19’dan ve gelecekteki potansiyel pandemilerden daha iyi koruyacak şekilde yükseltmek ve enerji verimliliğinde elde ettiğimiz önemli kazanımlardan ödün vermemek, HVAC endüstrisinin ömür boyu karşılaşacağı en büyük zorluk. Bu hedefe ulaşmak için, mümkün olan en hızlı şekilde pratik çözümleri işbirliği yapmak, eğitmek ve uygulamak için bir sektör olarak hareket etmeliyiz. Bu teknik bülten, bina operatörlerinin iç mekân çevre yönetimine tek boyutlu bir yaklaşım yerine bütüncül bir yaklaşım kullanarak bina sakinlerinin sağlığını iyileştirmek için atabilecekleri ve atmaları gereken adımlara net ve kısa bir genel bakış sunuyor.”

Condair’in “Daha Sağlıklı Binalar İçin” teknik bültenini incelemek için tıklayın.