Header Reklam

CIAT, Epure Dynamics® için ‘Building and Health Challenges 2017’ Ödülünü Kazandı

14 Temmuz 2017 Dergi: Temmuz-2017
CIAT, Epure Dynamics® için ‘Building and Health Challenges 2017’ Ödülünü Kazandı

French Association Bâtiment Santé Plus tarafından organize edilen ‘Building and Health Challenges 2017’ 6. baskısında 41 başvuran arasında olan CIAT, Epure Dynamics® için ‘Building and Health Challenges 2017’ ödülünü kazandı. Epure Dynamics® konfor ünitelerini sadece termal kriterler açısından değil, aynı zamanda kapalı hava kalitesi ihtiyaçlarına göre ölçer ve yönetir. Smart CIATControl’e bağlı bir IAQ sensörü bir odaya veya belirli bir alana yerleştirilir ve ortamdaki havada bugünün en sık görülen ve tehlikeli kirleticilerden biri olan PM 2.5 partikül madde konsantrasyonunu sürekli olarak ölçer. Konsantrasyon Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen seviye değerini aşarsa, Smart CIATControl, “saflaştırma” modunda konfor ünitelerini aktive eder ve böylece bir filtreleme yüzeyi klasik filtreden 11 kat fazla olan bir “Epure” filtresi sayesinde IAQ seviyelerini iyileştirir. Jüri Epure Dynamics®’in özellikle aşağıdaki özelliklerden etkilendi:

  • Vaicteur Air² ortak araştırma projesi çerçevesinde geliştirilen ince tanecikli sensörün stabilitesi ve dayanıklılığı: İki yıllık hizmet ömrü boyunca herhangi bir sapma gözlemlenmemiştir.
  • Geri dönüşümlü havanın PM2.5 konsantrasyonuna göre kontrol edilmesi ve filtrelenmesi.
  • Filtre yüzeyi sayesinde çok düşük enerji kaybı ve yavaş hava hızı.
  • Bina sakinlerinin maruziyetini ince parçacıklara sınırlandırmanın önemi, seviyeleri 10 μg / m3’in altında tutmak, (Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen başlangıç seviyesi)

Etiketler


Slider Altına