Header Reklam
Header Reklam

Chillventa ÖDÜLLERİ 2018 için Başvurular Başladı

27 Şubat 2018
Chillventa ÖDÜLLERİ 2018 için Başvurular Başladı

Chillventa ÖDÜLLERİ’nin (Chillventa AWARDS) 2016'daki başarılı galasını takiben NürnbergMesse ve yayınevi Bauverlag, ödülleri 16-18 Ekim tarihleri arasında Nürnberg’de, fuarda yapılacak resmi bir törende sunmak için çalışıyor. Ödül programında, ticari soğutma, endüstriyel soğutma, klima ve ısı pompaları alanlarında uzman ekipler tarafından benzersiz projeler değerlendiriliyor. Başvuru belgelerinin gönderilmesine başlandı.

Chillventa, "sadece" uluslararası çapta kurulmuş ve tanınmış bir fuardan çok daha fazlası. Projelerin başlatıldığı, trendlerin belirlendiği ve yenilikçi ürünlerin pazara sunulduğu bir ortak platformdur. Chillventa, şu anda soğutma teknolojisi ve klima, havalandırma ve ısı pompaları alanında en büyük ve en önemli uluslararası ticaret fuarıdır. 2018 yılı için de, tüm göstergeler yeni rekorların kırılacağına işaret ediyor. Organizatörler, dünyanın dört bir yanından gelecek teyit edilmiş uzmanlar, sergi alanları ve katılımcı sayılarında bir artış bekliyor. Bu görünüm, "Chillventa Uzmanları Bir araya Getirir" sloganının yansıması.

Chillventa ÖDÜLLERİ girişimcileri KKA Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve ve jüri üyesi Christoph Brauneis ile NürnbergMesse Chillventa Fuar Direktörü Daniel Heinkel konuya ilişkin şunları söylüyor: "Soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası sektörü kadar yenilikçi ve yaratıcı olan çok az sektör var. Chillventa ÖDÜLLERİ’nin 2016'da takdimi, bunun bir başka kanıtıydı. Ödül galasının başarısı ve sektörün mükemmel geri bildirimi, 2018'de tekrar yarışmaya ev sahipliği yapmaya karar vermemiz için yeterli sebeplerdi. En iyi, en heyecan verici ve en yenilikçi projeleri seçeceğimiz sunumları arıyoruz. Chillventa ÖDÜLLERİ dört kategoride verilecek. Chillventa, böylesi değerli bir ödül için ideal bir platform".

Chillventa ÖDÜLLERİ, teknik standartları aşan örnek işbirliğinin bir sonucu olarak işlevsellik, enerji tüketimi ve teknik yenilikler açısından son derece etkileyici bir proje gerçekleştiren uzman ekiplerin (tasarımcılar/planlayıcılar, sistem mühendisleri, müşteriler/operatörler) başarılarını değerlendirir. Değerlendirmesinde jüri - Chillventa "Uzmanları Bir Araya Getirir" sloganında olduğu gibi - özellikle proje paydaşlarının kavramsal formülasyon, planlama ve sistem mühendisliği ile sistemin çalışması için birlikte yürütülen çabayı değerlendirecek. Bir ödül için sunulan herhangi bir projede, ortaklığa dayalı tasarım yoluyla elde edilen kalite, şeffaf ve belgeli olmalıdır.

Bu kriterlerle birlikte, Chillventa ÖDÜLLERİ’nde, yukarıda belirtilen özelliklerin işlevselliği, enerji tüketimi ve teknik yenilik de hesaba katılıyor. Jüri değerlendirmesinde ayrıca, bütçeye ve takvime uyma, çevreyle ilgili hususlar ve sertifikalar gibi faktörler de göz önüne alınıyor. Avrupa'da gerçekleştirilen herhangi bir soğutma, klima/ısı pompası sistemi (yeni veya yeniden inşa) ile Chillventa ÖDÜLLERİ’ne katılmak mümkün. Katılımcıların doğrudan sorumlu oldukları ve ÖDÜLLER'e teslim tarihi itibariyle tamamlanmış olan herhangi bir proje katılım için geçerlidir. Projenin tamamlanma tarihi, başvuru tarihinden itibaren iki yıl ve daha öncesi olmamalıdır.

Chillventa ÖDÜLLERİ’ne kimler başvurabilir?

Bir Avrupa ülkesinde bir ofisi bulunan ve katılmak için uygun olan müşteriler/operatörler, tasarımcılar/planlayıcılar ve sistem mühendisleri, bireyler veya konsorsiyumlar olabilir. Endüstriyel veya ticari komponent ve sistem imalatçıları katılım için uygun değildir. Bununla birlikte, uygun katılımcılar, sınai ve ticari işletmelerden sunumları için destek alabilir.

Chillventa ÖDÜLLERİ’nin uzman jürisi

  •          KKA ve grubun diğer dergilerinin Genel Yayın Yönetmeni Christoph Brauneis,
  •          Georg Simon Ohm Teknik Üniversitesi’nden Profesör Michael Deichsel,
  •          Harig GmbH kuruluşundan Rolf Harig,
  •          IZW Isı Pompaları ve Soğutma Enformasyon Merkezi’nden Dr Rainer Jakobs, 
  •          Mittelhessen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve FGK Yapılarda İklimlendirme Havalandırma Birliği’nden Profesör Dr.-Ing. Ulrich Pfeiffenberger,
  •          NürnbergMesse Halkla İlişkiler Müdürü Bertold Brackemeier.

İkinci kez, ticari soğutma, endüstriyel soğutma, klima ve ısı pompaları olmak üzere dört alanda verilecek ödüller, 16 Ekim 2018 tarihinde sahiplerine takdim edilecek.

Chillventa’nın başarı hikayesi devam ediyor Chillventa 2016, 118 ülkeden toplam 32.206 ticari ziyaretçi ile en iyi sonuçlarını elde etmişti. Bu bir önceki fuardan %5.3 artış kaydedilmiş olması demekti. Bir diğer sevindirici istatistik, 981 toplam katılımcı sayısıydı. Chillventa 2018'in göstergeleri ise şimdiden çok başarılı olduğunu vurgulayan NürnbergMesse Chillventa Fuar Direktörü Daniela Heinkel; "Zaten, her şey Chillventa 2018'in yeni bir rekora imza atacağını gösteriyor. Sergi alanı ve katılımcılar için mükemmel sonuçlar elde etmemize rağmen, en kötü ihtimalle 2016’nın başarısının tekrarlanacağına eminiz "dedi.

Daha fazla bilgi için: www.chillventa.de