Header Reklam

“Chillventa Bu Yıl En İyi Adımını Atıyor”

26 Ağustos 2016
“Chillventa Bu Yıl En İyi Adımını Atıyor”

Chillventa Direktörü Daniela Heinkel: “Chillventa bu yıl en iyi adımını atıyor. Sergi alanı oldukça büyüdü.”

Chillventa 11-13 Ekim 2016 tarihleri arasında yine Nürnberg Fuar Merkezi’nde uluslararası soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompaları sektörünü bir araya getirecek.

Fuardan bir gün önce, 10 Ekim tarihinde yapılacak olan Chillventa KONGRE’si sektönün güncel gündemini, son teknolojilerini, genel eğilimlerini ele alacak. Sektörün genel olarak bakış açısı ve beklentileri olumlu yönde, bu fuarın 2016’da da gelişimini sürdüreceğine dair bir işaret.

Chillventa soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompaları teknolojileri konusundaki yeni eğilimler, yol haritaları, yaratıcı yenilik içeren sistem ve teknolojilerin bir arada ele alındığı uluslararası bir bağlantı noktasıdır.

Chillventa sadece bir fuardan ibaret değildir, birinci sınıf bir kongre etkinliği bulunmaktadır. Chillventa bu yıl en iyi adımını atıyor. Fuar alanı yine genişledi.

Katılımcılarımızın taleplerini üst düzeyde karşılayabilmek için yeni bir salon açıldı.

30,000’in üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. Dünyanın her yerinden gelecek 1.000 civarında da katılımcı firmamız olacak. Almanya dışından gelen katılımcı firmaların oranı %65’in üzerinde. Bu yıl da ziyaretçilerimizin %50’sinden fazlasının Almanya dışından gelmesini bekliyoruz. Bu da Chillventa’nın fazlasıyla “uluslararası” olduğunun açık bir göstergesidir. “Chillventa ihtisas sahiplerini bir araya getirir”.

NürnbergMesse Organizasyon Dizisi

Sektörde son yıllarda çok olumlu gelişmeler yaşanıyor.

NürnbergMesse bu alanda; Chillventa, Nürnberg’teki Avrupa Isı Pompası Zirvesi, Hindistan’daki ACREX India ve Çin’de China Refrigeration fuarında Chillventa tarafndan düzenlenen European Pavilion ile çok etkileyici bir organizasyona dönüştü.

Bu alanda porföyümüz gelişmeye devam ediyor. Örneğin soğutma teknolojilerinde önemli rol oynayan ve 28 Şubat-2 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenecek BevialeMoscow’da Rusya’daki bir etkinliğimiz.

Ana Temalar

Bu yıl fuarda da Kongre’de de eko-tasarım, soğutucu akışkanlar, verimliliği artıran kontrol sistemleri, ısı transferinde yaratıcı yenilikler, soğutma teknolojisinin sınırları ve data merkezlerinde iklim kontrolü konuları, odak noktaları oluşturacak.

Teknik Etkinlik Programı

Etkinlik programı içinde konferans ve kurslar da yer alıyor: 4. Soğutma Teknolojisi İnovasyon Günü: Enerji Verimliliği ve İklim Korunumu, ASERCOM+EPEE Sempozyumu, ASHRAE Kursu: Data Merkezlerinde İklim Kontrolü, Ticari ve Endüstriyel Uygulamalar ve İklim Kontrolü, Başarılı Legionellosis Risk Yönetimi. Aynı zamanda salonların içlerinde yer alacak üç forum platformunda da yeni ürün ve teknolojiler konusunda bilgilendirmeler olacak: Enerji verimliliğinde ve tasarrufunda inovatif çözümler (uygulamalar, eğitim ve mevzuat) 9.salonda; soğutma teknolojisi 7A salonunda, iklimlendirme, havalandırma ve ısı pompaları ise 4A’da yer alıyor.

Chillventa Ödülleri

Ödüller; ticari soğutma, büyük-ölçekli soğutma, iklimlendirme ve ısı pompaları olmak üzere 4 farklı kategorideki özel ve uzman takım çalışmalarına verilecek.  Chillventa Ödülü, normal teknik standartların ötesinde, örnek bir işbirliği, işlevsellik, enerji tüketimi ve teknik yenilikler açısından çok başarılı bir proje geliştiren planlamacılar, sistem geliştiriciler, yöneticiler ve operatörler gibi uzman ekiplere verilecek. Jüri, projeleri değerlendirirken, Chillventa’nın “Connecting Experts” sloganına bağlı kalarak, kavramsal formülasyondan planlamaya, sistemin kurulumundan operasyonuna kadar olan tüm aşamalarda projede yer alan kişiler arasındaki iletişim ve etkileşime odaklanacak. Ödül için başvuran projelerin, açık ve net bir şekilde tanıtılması, işbirliğine dayalı planlama ile ulaşılan kalite seviyesinin özellikle belirtilmesi gerekiyor.

 

 Slider Altına