Header Reklam
Header Reklam

Chillventa, 2020'de Sanal Bir Etkinlikle Devam Edecek, 2022'de Nürnberg'de Yapılacak

03 Haziran 2020
Chillventa, 2020'de Sanal Bir Etkinlikle Devam Edecek, 2022'de Nürnberg'de Yapılacak

Devam eden koronavirüs pandemisi ve bunun küresel ekonomi üzerindeki etkilerini göz önüne alarak, NürnbergMesse Fuar Danışma Kurulu, Chillventa 2020'yi fiziksel ortamda gerçekleştirmeme kararı aldı. NürnbergMesse Yönetim Kurulu Üyesi Petra Wolf; “Bu kolay bir karar değildi. Sektörün ruh halini değerlendirebilmek için, dünyanın dört bir yanından Chillventa 2020'ye kayıtlı 800'den fazla katılımcı ve Chillventa 2018'e katılan tüm ziyaretçiler çerçevesinde kapsamlı bir anket gerçekleştirdik. Sonuçlar Chillventa'yı bu yıl iptal etme kararımızı getirdi” diyor.
Organizatörler ayrıca, bu sonbaharda deklare edilen tarihlerde Chillventa'nın etkinliklerini dijitalleştirmek için seçenekler araştırdıklarını söylüyor. 
Petra Wolf yaptığı açıklamayı şu sözlerle sürdürüyor: “Son haftalarda yaptığımız birçok istişare toplantısı bize, bu yıl olağandışı koşullar göz önüne alındığında, müşterilerimizin yine de etkileşim fırsatı bulmak isteyeceğini ve bizzat katılamayacak olsalar bile yeni ürünler hakkında bilgi edinmeleri gerektiğini gösterdi. Bu nedenle, örneğin Chillventa CONGRESS'i veya ticaret forumlarını, ürün sunumlarını sanal ortamda değerlendirebileceğimiz bir platform sunmak için çalışıyoruz, böylece bilgiyi paylaşma ve uzmanların diğer uzmanlarla diyaloğunu sürdürebileceği bir ortam sağlayacağız. Chillventa 2020’nin tarihlerini ajandanızdan silmeyin, soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası camiası internette ilk kez bu ölçekle buluşacağı için buna değecek.”
Chillventa ile ilgili anketler güçlü bir bağlılığın varlığını ortaya koyuyor. 
Anketlere göre, sektör, Chillventa’ya güçlü bağlılığa sahiptir ve katılım tercihi bulunmaktadır. Soğutma teknolojisinin önde gelen uluslararası fuarı olan Chillventa, hem katılımcılarından hem de ticari ziyaretçilerinden büyük destek görüyor. Ancak anket, bu yılki etkinliğe ilişkin endişelerin çok büyük olduğunu da ortaya koydu. Sebepler arasında soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası endüstrisini de etkileyen ve yatırımcıların şevkini kıran, gelir kayıplarına neden olan ve üretimi kesintiye uğratan mevcut küresel belirsizlik bulunmaktadır. Aynı zamanda, hükümet düzenlemeleri ve uluslararası seyahat kısıtlamaları nedeniyle sınırlı ticari faaliyetler, birçok konumdaki fuar katılımcılarının bu gibi etkinliklere katılımlarını ve hazırlanmalarını zorlaştırmaktadır.
Petra Wolf; “Son haftalarda katılımcılarımız, meslek birliklerimiz ve Fuar Danışma Kurulumuzla yaptığımız çok samimi ve yapıcı sohbetler için minnettarız ve hepsi karar verme sürecimizde bize yardımcı oldu. Bizim için en önemli husus, endüstrinin isteklerinin karşısında herhangi bir etkinlik düzenlememekti. Chillventa, uluslararası soğutma, iklimlendirme, havalandırma ve ısı pompası topluluğunun temel taşıdır ve bu şekilde devam etmesini istiyoruz. Dünyanın önde gelen soğutma teknolojisi fuarı olma özelliğini korumanın önemli olduğuna inanıyoruz. Covid-19 salgını, seyahat kısıtlamaları ve mevcut uluslararası ekonomik durum bağlamında, Chillventa 2020’d ısrarcı olsaydık, bunun müşterilerimizin tercihi olmayacağına kanaat getirdik. Tahmin edilebileceği gibi, Ekim ayında durum değişse bile, müşterilerimizin daha müsterih ve sağlıklı planlama yapmalarını sağlayabilmek adına iptal etmenin şimdi tam zamanı diye düşündük” dedi.
Chillventa Fuar Direktörü Daniela Heinkel; “Özellikle kriz zamanlarında, yüz yüze görüşebilmenin, öğrenebilmenin ve etkileşime girebilmenin temel insan ihtiyaçları olduğu giderek daha da açık olarak karşımıza çıkıyor. Gelecekte, Chillventa gibi önde gelen uluslararası fuarlar yine tüm endüstri oyuncularına rehberlik etmek için hazır olacak ve iş başarısı için güçlü platformlar olmaya devam edecek. Chillventa, başlangıçta son derece yüksek bir uluslararası katılım seviyesine erişti. (%70 katılımcı, yaklaşık yüzde 60 ziyaretçi). Bu yıl, mevcut uluslararası seyahat kısıtlamalarını ve bir bütün olarak ekonomik durumu göz önünde bulundurarak, hem katılımcılarımız hem de ticari ziyaretçilerimiz için önemli olan uluslararası katılım seviyesine ulaşma ihtimalimiz düşük olacaktı. Bu yüzden sergiyi iki yıl daha düzenlememeye karar vererek, 2022'de Nürnberg sergi alanında başarılı bir Chillventa için kolları sıvadık. Yeniden birlikte olabilmek için sabırsızlanıyoruz” açıklamasını yaptı.
Chillventa normal periyoduna 11-13 Ekim 2022 tarihleriyle devam edecek. Chillventa CONGRESS fuardan bir gün önce, 10 Ekim'de başlayacak.