Header Reklam
Header Reklam

Çevre Dostu Flexiva Esnek Hava Kanalları Artık Eco Label Sertifikalı

04 Mart 2021 Dergi: Mart-2021
Çevre Dostu Flexiva Esnek Hava Kanalları Artık Eco Label Sertifikalı

Flexiva, yenilikçi ürün geliştirme, sağlık ve konfor koşullarının gerekliliklerini en üst düzeyde karşılama konusunda öncü pazar lideri olduğunu bir kez de çevre dostu ürün kimliğiyle, Eco Label etiketini alarak kanıtladı.

Eco Label, ürün ve hizmetlerin çevresel performansını belgelendirme ve etiketleme yöntemidir. Belgelendirme; üretim ve kullanım aşamalarında, hatta bertaraf sürecinde diğer ürünlere kıyasla çevreye daha az zarar verdiği tespit edilen ürünlere veriliyor. Çevresel mükemmellik etiketi olan Eco Label, üretim sürecinde daha az CO2 emisyonu ve daha az atık ile döngüsel ekonominin önde gelen destekçileri arasındadır. Ürün ve hizmetlerinin insan sağlığı ve çevrenin korunması açısından Ekomark© Standardı kriterlerine uygun olduğunu kanıtlayan firmalara, bu ürün ve hizmetlerinde Ekomark© Etiketi kullanmalarına izin veriliyor.

1992 yılından bu yana Avrupa ve dünya pazarlarında geçerliliği ve saygınlığı tanınan Eco Label, özellikle küresel pazarlara ürün ve hizmet sunmayı hedefleyen firmalar için göz ardı edilemeyecek bir gereklilik.

Flexiva, özellikle son beş yıldır, Avrupa başta olmak üzere, küresel pazar payını artırmak için çok boyutlu bir pazarlama planını icra ediyor. Bunun sonuçları, firmanın son iki yılın ihracat performansındaki önemli yükselişle kendisini gösteriyor. Flexiva, üretiminin en büyük kısmının ihracata yönelik olması hedefi doğrultusunda üretim altyapısının yanı sıra sertifikasyon altyapısına da yatırım yapmayı sürdürüyor. Uluslararası sertifikasyonlarına Eco Label’ı ekleyen Flexiva, hem kendi üretim grubunda bu sertifikayı alan Türkiye’de ilk kuruluş olmanın hem de küresel pazarlara sunduğu ürünlere belgelendirilmiş “çevre dostu” kimliğini eklemenin gururunu taşıyor.