Header Reklam

Cenk Endüstri’nin Düzce’deki Yeni Fabrikasının 1.Etabı Açılarak Hizmete Girdi

24 Eylül 2022
Cenk Endüstri’nin Düzce’deki Yeni Fabrikasının 1.Etabı Açılarak Hizmete Girdi

Cenk A.Ş.’nin 8.000m² kapalı inşaat alanı olarak planlanan yeni fabrikasının 1.etabı olan 3.900m² kapalı alanının açılışı yapıldı. Yeni tesis; Düzce OSB Yönetim Kurulu, Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü başta olmak üzere sektörün önde gelen isimlerinin katılımlarıyla düzenlenen bir etkinlikle hizmete girdi. Cenk Endüstri Tesisleri İmalat ve Taahhüt A.Ş.’nin yeni fabrikası Düzce Organize Sanayi Bölgesi Beyköy Beldesi sınırları içinde yer alıyor.

Açılış konuşmalarını Cenk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Ersan Bakanay, CEO Birhan Bakanay ve Teknik Müdür Ahmet Fazıl Topçam gerçekleştirdikten sonra misafirlerle birlikte fabrika alanı gezildi. Çelik konstrüksiyon ve kaynaklı imalat ürünleri çıkacak olan tesiste, çok gelişmiş yangın istasyonu, teknolojik bir kazan dairesi, kendi testlerini gerçekleştireceği Ar-Ge test istasyonu, bütün imalatın elektrik ihtiyacını karşılayacak dizel jeneratör grubu dahil detaylı bilgilerle tanıtıldı. Tesisin yakın zamanda güneş panelleriyle çevre dostu olarak kendi elektriğini üretmeye geçeceği duyuruldu.

Kuruluşunun 43.yılını kutlayan Cenk Endüstri Tesisleri İmalat ve Taahhüt A.Ş., 1979 yılından itibaren endüstriyel tip soğutma kuleleri, mühendislik, imalat ve montaj konularında faaliyet göstermektedir. Bugün için Türkiye’de ve Orta Doğu, BDT, Avrupa, Güney Amerika ve Afrika dahil olmak üzere dünyada 32 ülkede 800’den fazla proje referansına ulaşmıştır.

Bugün Cenk A.Ş. şu alanlarda faaliyet göstermektedir;

  • Saha tipi ve paket tip soğutma kulelerinin imalat ve montajı,
  • Kapalı Çevrim uygulamaları için üretilen paket tip soğutma kuleleri, genellikle konfor ağırlıklı projelerde kullanılmaktadır.
  • CTP, betonarme, sıcak daldırma galvanizli çelik ve işlenmiş ahşap gibi çeşitli yapı elemanlarına sahip soğutma kuleleri için tasarım ve taahhüt,
  • Eski mekanik çekişli veya doğal çekişli su soğutma kulelerinin modernizasyonu, iyileştirilmesi ve bakımı,
  • Tesisin tasarım ve detay mühendisliği, MCC panoları, FCD'ler, PLC panoları, kontrol filozofisi ve kontrol yazılımları, enstrümanlar, kablolar, kablo kanalları, aydınlatma, yıldırımdan korunma, topraklama, sirkülasyon pompaları, boruların teminini içeren anahtar teslim su arıtma tesisi projeleri, yükselticiler, vanalar, genleşme derzleri, sökme parçaları, kum filtreleri, mekanik filtreler, filtre pompaları, lokal kontrol panelleri, dozaj pompaları, dozaj tankları, dozaj kimyasalları, depolama tankları, kimyasal transfer pompaları, erişilebilirlik platformları, yürüme yolları vb.

Cenk, ISO 9001, ISO 45001, ISO 18001 yönetim sistemleri sertifikalarına, CE ve EAC belgelerine ve Eurovent paket tipi soğutma kuleleri ürün sertifikalarına sahiptir.


Etiketler


Slider Altına