Header Reklam

CEIR Başkanlığına POMSAD Başkanı Nurdan Yücel Seçildi

17 Mayıs 2022 Dergi: Mayıs-2022
CEIR Başkanlığına POMSAD Başkanı Nurdan Yücel Seçildi

CEIR (Avrupa Musluk ve Vana Sanayicileri Derneği), EUROPUMP (Avrupa Pompa İmalatçıları Derneği) ve PNEUROP (Avrupa Kompresör, Vakum Pompası, Pnömatik Aletler ve Yardımcı Ekipman Üreticileri Birliği) dernekleri 9-10-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Belçika’nın Başkenti Brüksel’de senelik toplantı ve Genel Kurullarını ortak olarak gerçekleştirdi. 
Derneklerin komite, komisyon, genel sekreterler, çalışma grupları ve yönetim kurulu toplantıları ayrı ayrı gerçekleştirilirken, 10 Mayıs 2022 tarihinde tüm katılımcıların katıldığı ortak konferansta “Sürdürülebilirlik ve De-karbonizasyon” konusu ele alındı. Konferansta EUROPUMP’ı temsilen Someflu firması CEO’su Alexandere Lacour, CEIR’i temsilen Nurdan Yücel, PNEUROP’u temsilen Atlas Copco firması Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Sofia Svingby, Avrupa Komisyonundan DG Clima Bölüm Başkanı Tom Van Ierland ve Avrupa Parlemontosu üyesi Maria da Graça Carvalho konuşmacı olarak yer aldı. Ortak konferansın ardından katılımcılar paralel teknik oturumlarda bir araya geldi. 
1959 yılında kurulmuş ve 8’i AB üyesi 11 ülkeyi ulusal dernekler ve firmalar vasıtasıyla temsil eden CEIR'in (Avrupa Musluk ve Vana Sanayicileri Derneği) 10 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul'unda Başkanlığa POMSAD (Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği) Başkanı Nurdan Yücel seçildi. İki yıllık bir süre için Başkanlığı İspanyol meslektaşından devralan Yücel, CEIR tarihinin ilk kadın başkanı oldu. POMSAD, 300'den fazla firmayı, 11 milyar dolarlık ciroyu ve 50.000 kişilik bir istihdamı temsil eden CEIR derneğine 2003 yılından bu yana üye olup, 2005 yılından bu yana CEIR Yönetim Kurulu’nda ülkemizi temsil ediyor. 
1960 yılında kurulmuş 12’si AB üyesi 16 ülkeyi ulusal dernekler vasıtasıyla temsil eden EUROPUMP’ın (Avrupa Pompa İmalatçıları Derneği) Genel Kurul toplantısı 11 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi. EUROPUMP 450’den fazla firmayı, 10 milyar Euro’dan fazla bir üretim değerini ve 100.000 kişilik bir istihdam gücünü temsil etmektedir. 
10 Mayıs akşamı üç derneğin temsilcilerin bir araya geldiği Gala yemeğinde dernek Başkanı Nurdan Yücel, başkanlık çanını İspanyol Carloz Velazquez’den iki yıllık bir süre için devraldı. 
Senelik toplantılar esnasında, POMSAD Başkanı Nurdan Yücel, Başkan Yardımcısı Ercan Çelebi, Genel Sekreteri Gökhan Sezer Türktan, DEİK Türkiye – Birleşik Krallık İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Abdullah Anıl Altunkaya’dan oluşan POMSAD Heyeti Avrupa Parlamentosu SPD Milletvekili İsmail Ertuğ’a bir ziyaret gerçekleştirdi. 
POMSAD 2001 yılından bu yana EUROPUMP, 2003 yılından bu yana CEIR üyesi olup, bu iki dernekte daha önce birer kez başkanlık görevini üstlendi, üç defa EUROPUMP iki defa da CEIR Senelik Toplantı ve Genel Kurullarına ülkemizde ev sahipliği yaptı. POMSAD, EUROPUMP İcra Konseyinde Önceki Başkanı Kutlu Karavelioğlu tarafından, CEIR’de Başkan olarak Nurdan Yücel tarafından temsil ediliyor.  
 Slider Altına