Header Reklam
Header Reklam

CAREL, Arion S.r.l.'nin %30'unu Daha Satın Aldı

30 Nisan 2022 Dergi: Mayıs-2022
CAREL, Arion S.r.l.'nin %30'unu Daha Satın Aldı

Carel Industries S.p.A., 2015 yılında Carel ile Bridgeport S.p.A. arasında özel olarak sensör teknolojisi geliştirmek amacıyla kurulan Bolgare (Bergamo Eyaleti - İtalya) merkezli ortak girişim olan Arion S.r.l.'nin %30'unu daha satın aldığını duyurdu. Bridgeport'un bu hisseyi Carel'e satması ile Grubun toplam hissedarlığı %70'e çıktı, kalan %30'luk hisse ise Bridgeport'a aittir.
Giderek daha gelişmiş sensörlerin kullanılması, ekipmanı daha verimli, daha güvenilir ve yerleştirildikleri eko sistemle daha bağlantılı hale getireceğinden ve ayrıca dijital hizmetlerin etkinleştirilmesini kolaylaştıracağından, işlem Grubun uzun vadeli stratejisiyle tutarlıdır.
Ayrıca, önemli büyüme trendleri gösteren uygulamalara daha fazla odaklanarak Arion ve CAREL arasında daha fazla entegrasyona izin verirken, aynı zamanda personel ve teknik bilgi açısından daha büyük yatırımlara olanak tanıyacak.
Son olarak, geniş çözüm ve ürün portföyünde giderek daha modern ve rekabetçi bir sensör yelpazesine sahip olma fırsatı, Carel'in klima ve soğutma sektörlerinde eksiksizlik açısından tek bir operatör rolünü garanti ediyor. 
2021'de Arion'un 2,7 milyon € geliri, yaklaşık 500.000 € FAVÖK ve yaklaşık 350.000 € net nakit geliri vardı. Yukarıda bahsi geçen şirketin sermayesinin %30'unun satın alınmasının bedeli yaklaşık 1,2 milyon € idi.