Header Reklam
Header Reklam

BVN Sektör Mensuplarının Katılımıyla Yeni Tesisinin Açılışını Gerçekleştirdi

13 Haziran 2024 Dergi: Temmuz-2024
BVN Sektör Mensuplarının Katılımıyla Yeni Tesisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Türkiye’nin öncü havalandırma fanları ve elektrik motorları üreticisi olan BVN, davetlileri ve basın mensuplarının katılımıyla, 7 Haziran’da "Kabımıza Sığmıyoruz!" temasıyla ikinci fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Yeni üretim tesisi BVN’nin üretim kapasitesini 5 kat artıracak olmasının yanı sıra, 92 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatın daha da artmasını sağlayacak.

BVN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mehmet Yaşar Bahçıvan, yeni tesislerin açılışıyla ilgili olarak yaptığı konuşmada; "BVN olarak, Türkiye'de ve dünya genelinde hızla büyüyen bir marka haline gelmekten gurur duyuyoruz. Ürünlerimize olan talep sürekli artıyor ve bu yeni fabrika yatırımıyla birlikte müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabileceğiz. Artan üretim kapasitemizle birlikte termin sürelerimizde ciddi iyileşmeler sağladık ve ölçek ekonomisi sayesinde maliyetlerimizde düşüş yaşadık, bu da ürün fiyatlarımıza olumlu yansıdı. Fan ve motor üretimi için yılda 10 bin tondan fazla sac kullanıyoruz. Ürettiğimiz ürünleri elektrostatik toz boya tesisimizde tam otomasyonla robotik sistemlerimizle boyuyoruz. Tüm ürünlerimiz, Ar-Ge Merkezimizde, teknik ekibimiz tarafından tasarlanmakta, geliştirilmektedir.  Ürünlerimizi konumlandırabilmek, gelişimlerini sağlayabilmek adına AMCA 210 standartlarına uygun test tünelimiz bulunuyor. Bu laboratuvar ortamında ürünlerimizi test ederek mevcut debi, basınç ve elektriksel karakteristik eğrilerini çıkarıyoruz ve mevcut durumlarında konumlarına göre iyileştirmelerimizi sağlıyoruz.

‘Kabımıza sığmıyoruz’ temasıyla büyüme ve yenilikçilik konusundaki kararlılığımızı vurgulamak istiyoruz. Yeni üretim tesisimiz bu çabalarımızın en somut göstergelerinden birisidir. Bu yatırımımızla birlikte müşterilerimize daha fazla ürün çeşidini, daha hızlı ve elbette daha kaliteli bir şekilde sunabileceğiz. Burada hücreli fanlar, ısı geri kazanım cihazları, jetfanlar, radyal fanlar, çatı fanları ve asansör basınçlandırma fanları, daha kaliteli, daha çok çeşitli ve daha çok adetli bir şekilde üretilebilecek. Tabii ki bu yatırımın getireceği kazanımlar, soğutma, kanal fanları ve aksiyel fanlar gibi diğer ürün gruplarımıza da yansıyacak. Kurulduğumuz günden beri sektörümüz adına üretilmeyeni üretmeyi görev bildik. Böyle yaparak aslında bir taraftan ülkemize gelen ithal ürünlerin önünü keserken, diğer taraftan ürettiğimiz ürünleri ihraç ederek ülkemize çift yönlü katkıda bulunuyoruz ve bulunmaya da devam edeceğiz. Bunun meyvesi olarak tam 12 yıldır ülkemizin havalandırma sektöründe ihracat ödünü almaya hak kazanıyoruz. İşimizi çok seviyoruz ve canla başla çalışıyoruz. Bundan sonra da hep birlikte çok daha parlak başarılara ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Bugünkü etkinliğimize katıldığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Yeni fabrikamızın hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yeni tesisin açılış davetine katılan Cevat Tanrıöver, güneş paneli ve rüzgardan elektrik temin sistemlerinin kurulumlarını da hedefleyerek BVN’nin ülkeye katkılarını artırmalarını temenni ederek “Bir sonraki tesisin 100 dönümden küçük olmamasını tavsiye ediyorum, İnşallah o açılışta da bulunmayı diliyorum” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Bahçıvan, DC motor üretimine başladıklarını, ısı pompalı geri kazanım cihaz üretiminin yatırım ve üretime geçme fazlarının tamamlandığını müjdeledi.

Yeni tesisin açılışı, Florya Ziya Şark Sofrası’nda keyifli bir sıra gecesi ile kutlandı.