Header Reklam
Header Reklam

Bursa'da Dogalgaz Sergi ve Semineri

05 Ekim 1993 Dergi: Ekim-1993

MMO Bursa Şubesi tarafından 13-16 Ekim 1993 tarihlerinde düzenlenen Dogalgaz Sergi ve seminer programı çerçevesinde etkinlikler gerçekleştirildi. Bursa Kültür Park MKE Salonlarında açılan dogalgaz ürünleri (kazan, şofben, kombi, dogalgaz sobaları, dogalgaz bacaları ve diğer ekipmanlar) sergisi Bursalı tüketicinin bütün ürünleri birarada görebilmesine olanak sağladı.

Dogalgaz sergisinin yanısıra düzenlenen seminer programı çerçevesinde "Bursa Dogalgaz Dağıtım ve Projesine Genel Bakış", "Altyapı Çalışmalarına Trafik, Güvenlik ve Kentliler Açısından Bakış", "Ankara Projesinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Uygulamaları", "Bursa Dogalgaz İşletmeciliğinin Kurumlar Açısından Değerlendirilmesi", "Konutlarda Dogalgaz Uygulamaları", "Uygulamalarda Uyulması Gerekli Güvenlik Kuralları", "BOTAŞ'ın Bursa Uygulamaları ve Sorunlar", "Konut Tipi Cihazların Tanıtımı", "Kazan Dönüşümleri ve Doğalgazda Bacanın Önemi", "Doğalgazın Araçlarda Kullanılması", "Doğalgazın Diğer Yakıtlarla Karşılaştırılması ve Fiyat Politikaları","Bursa Dogalgaz Dağıtımı ve Dönüşüm Projesi Genel Değerlendirmesi" konularında açık oturumlar katılımcıların ilgisini çekti. 15 Ekim 1993 Cuma günü "Dogalgaz Kazan ve Brülörlerin Tanıtımı" konulu panele KBSB Başkanı Mesut Eren, ISIDER Başkanı Hasan Bircan. RAYSEL A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Akçaoğlu, ALARKO Aldogaz A.Ş. Ürün Sorumlusu Kemal Aka, DE-MİRDÖKÜM A.Ş. Mamul Şefi Seher Zaimoğlu konuşmacı olarak katıldılar.

Firma temsilcileri ürettikleri kazan ve brülörlerle ilgili teknik bilgiler verdi ve karşılaştırmalar yaptılar. KBSB Başkanı Mesut Eren ve ISIDER Başkanı Hasan Bircan'ın görüş birliği içinde olduğu dikkat çekti. Panelde yerli kazan üreticilerimizin standartlara uygun üretim yapması ve kalite kontrolü, TSE ile işbirliği konularında aydınlatıcı bilgiler verildi. Ayrıca, standartlara uyulmasının denetlenmesi için ne gibi önlemler alınabileceği tartışıldı.