Header Reklam

BRONYA Süper Sıvı Isı İzolasyon Malzemeleri, LUFTSİS A.Ş. ile Türkiye’de

08 Ağustos 2019 Dergi: Ağustos-2019
BRONYA Süper Sıvı Isı İzolasyon Malzemeleri, LUFTSİS A.Ş. ile Türkiye’de

NASA tarafından 1990 yılında uzay mekiği çalışmaları esnasında keşfedilen ve sanayiye aktarılan Süper Sıvı Isı İzolasyon Malzemeleri, LUFTSİS A.Ş. tarafından BRONYA markası ile Türkiye’ye getirilerek güncel kullanıma ve satışa sunuldu. Konuyla ilgili açıklama yapan LUFTSİS A.Ş. Genel Müdürü Uğur Darcan, “Bir yıl boyunca Süper Sıvı Isı İzolasyon Malzemelerine ilişkin çalışmalar yaptık. Devrim niteliğindeki bu ürünler 3. jenerasyondur. İzolasyon sektöründe çığır açacak BRONYA ürünleri, bilinen ve kullanılan tüm ısı izolasyon ürünlerine alternatiftir. Profesyonel seri BRONYA ürünlerimizin ağırlıklı olarak tesisat ve inşaat sektörlerinde ve endüstriyel uygulamalarda fark yaratacağına, özellikle uygulama kolaylığı nedeniyle yaygın olarak kullanılacağına inanıyoruz. Ürünlerin pazar sunumunu ilk yatırım ve uygulama toplam maliyetleri ile kıyaslandığında rekabetçi fiyatlardan yapacağız. Ürün gruplarımız EN 825 ve EN 15824 Standartlarına uygun TUV SUD laboratuvar test sertifikalıdır. Profesyonel seri maksimum ısı izolasyonu amacına uygun olarak geliştirilmiştir. Düşük ısı iletkenlik değeri ile sektörde ısı ve termal izolasyon tanımlaması ile pazarlaması yapılan katkılı boya ve sıvalardan tümüyle ayrışan bir üründür” dedi.

İçeriği, yüzde 80 oranında 100 micron büyüklüğünde mikro seramik cam küreciklerden oluşuyor
BRONYA’nın yeni nesil nano teknoloji bir sıvı ısı izolasyon malzemesi olduğunu belirten Darcan, “Bu yeni nesil nano teknoloji bir sıvı ısı izolasyon malzemesinin içeriğini, yüzde 80 oranında 100 micron büyüklüğünde mikro seramik cam kürecikler oluşturur. Silikat esaslı kimyasal bağlayıcılar ile birleştirilmiştir. Fırça, spatula veya airless sprey ile kolayca uygulanır. Kullanım amacına göre içeriğine inhibitörler edilmiştir. Mikro seramik cam kürecikler, tam kapalı formda üst üste dizildiklerinde mükemmel bir ısı izolasyonu oluşturur. Facade serisi bina mantolaması için geliştirilmiş olan ürün içeriğinde ayrıca silikon kürecikler bulunur ve su buharı difüzyon direnci çok düşüktür yani uygulama sonrası yapılar nefes alır. EN 825’e göre tanımlanmış Isıl İletkenlik Hesap Değeri λ= 0,0010 W/mK’dir. 1 mm BRONYA Sıvı Isı İzolasyonu 50 mm taş yünü izolasyona eşdeğerdir. BRONYA Süper Sıvı Isı İzolasyon Malzemeleri; Almanya TUV SUD Laboratuvarları EN 1062-3, EN ISO 7783-2, EN ISO 4624, EN 1542, EN 15428, EN 1062-6, EN ISO 7783, EN 1062-3, EN 13687-3, EN 13501-1 test metotları ile sertifikalandırılmış EN 15824 (Dış-İç Cephe Sıva Standardı) Kalite ve Class F tutuşmazlık sertifikasyonuna sahiptir. BRONYA Süper Sıvı Isı İzolasyon Malzemelerinin kullanım alanları; inşaat dış/iç cephe ve endüstriyel her türlü izolasyon uygulamalarıdır” dedi.
BRONYA Süper Sıvı Isı İzolasyon Malzemelerinin özellikleri hakkında da bilgi veren Darcan, “BRONYA Süper Sıvı Isı İzolasyon Malzemeleri, yüzde 60’a varan ısı kayıplarını önler. Beyaz renklidir ancak sonradan istenen renge boyanabilir veya içeriğine pigment boya ilave edilerek renklendirilebilir. Fırça veya sprey tekniği ile 0.5 mm’lik katmanlar şeklinde uygulanır (Maksimum 4 mm +450˚C için). -60 /+200˚C sıcaklık aralığında etkindir (daha yüksek sıcaklıklar için +450˚C modifikasyonları vardır). Isı izolasyonuna ek olarak korozyon koruması da yapar. Yapışma özelliği mükemmeldir (çeliğe 2 MPa, tuğla/betona tutunması 1,2 Mpa), düşey olarak uygulama yapılır ve akmaz, sökülmez. Dış cephe uygulamaları için olan modelinin (Facade modeli) su buharı difüzyon direnç faktörü çok düşüktür (yapı nefes alır). NF Modellerimiz, yangına dayanıklıdır ve alev yürütmez. Ömrü 15 yıldır. Sabunlu su ile kolayca temizlenir. 2-5-10 ve 20 litrelik galonlarda satışı yapılır” diye konuştu.