Borusan Boru, İzmir ve İzmit’te Ürünlerini Tanıttı

05 Haziran 2003 Dergi: Haziran-2003
Borusan Boru, Mayıs ayında İzmir ve İzmit bölgesindeki tesisatçılara ürünlerini tanıtmak üzere eğitim seminerleri düzenledi. İzmir’deki seminere yaklaşık 200 tesisatçı, İzmit’tekine ise 100 tesisatçı katıldı. Seminerlere konuşmacı olarak; Borusan Boru Satış Müdürü Tayfun Karaalp, Borusan Boru Müşteri İlişkileri Birim Yöneticisi Kazım Tokel, Plastik Boru İmalat Müdürü Murat Güleş, Borusan Boru Satış Uzmanı Ahmet Kağanoğlu ve Pazarlama Uzmanı Güzin Tezcanlı katıldı. Seminerlerde, çelik boruların teknik özellikleri, plastik borular grubunda yer alan PPRC tesisat boruları, Thermo-Yer yerden ısıtma ve Thermo-PEX radyatörlü sistem boruları ile özel doğalgaz boruları tanıtıldı.

Seminerlerde ürünler hakkında bilgi veren ve Borusan Boru’nun, boyuna kaynaklı çelik boru sektöründe Avrupa’nın 5 büyük üreticisinden biri olduğunu belirten Borusan Boru Satış Uzmanı Ahmet Kağanoğlu firmanın son teknolojiyle üretim yaptığını belirtti. Kağanoğlu ‘Firmamız tarafından 1995 yılından bu yana üretilen PPRC boru ve fitting sistemleri, termoplastik özelliğe sahip ‘Polipropilen Random Kopolimer’ (PPRC Tip 3) malzemeden üretiliyor. Yüksek moleküler özellik ve yüksek sıcaklık stabilizasyonuna sahip olan bu hammadde, sıcaklık ve basınç altında benzerlerine göre daha avantajlı durumdadır.

Borusan Plastik Boru grubuna yeni katılan Thermo-Yer ise naturel renkli PPRC Tip 3 hammaddesinden üretiliyor. Yerden Isıtma Sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan Thermo-Yer Yerden Isıtma Boruları, 16 mm dış çap ve 2.0 mm et kalınlığına sahip. Thermo-Yer'in kullanım alanları arasında toplu konutlar, oturma amaçlı diğer konutlar, geniş alanlar (hangar, havaalanı, futbol sahaları), atölye, klinikler bulunuyor.’ dedi.

Etiketler