Header Reklam
Header Reklam

Boreas Teknoloji Yüksek Verimli Ürünleriyle Data Centre World Frankfurt Fuarına Katıldı

26 Mayıs 2022 Dergi: Haziran-2022
Boreas Teknoloji Yüksek Verimli Ürünleriyle Data Centre World Frankfurt Fuarına Katıldı

Pandeminin getirdiği dijital hız, veri merkezi sektörünün büyümesini sağladı ve veri merkezleri dünyanın dört bir yanında yükselen en değerli yapılar olarak karşımıza çıkmaya başladı. Veri merkezlerinin standart bir tesisten ayrıştırıcı birçok yönü olması da birçok sektörü doğrudan etkiledi ve veri merkezleri için üretilen çözümler; teknolojileri ve sürdürülebilir yapılarıyla geleceğe yatırım yapan şirketler için rekabet üstünlüğü sağladı. 

Geçtiğimiz hafta Messe Frankfurt’ta yapılan ve 10.000’den fazla misafirin ziyaret ettiği Data Centre World Frankfurt’ta, sektörün dev isimleri bir araya geldi. Veri merkezlerinin iklimlendirme ihtiyaçlarına özel, ileri teknolojik çözümler üreten Boreas Teknoloji, veri merkezi sektörünün önemli markalarının bulunduğu gerçek veri merkezi deneyimi sunan alanda (Data Centre Der Zukunft) soğutma tedarikçisi olarak DC Pro Hassas Kontrollü Dx Klima Cihazı ile yer aldı. Misafirlerini dünya standartlarındaki iklimlendirme çözümleriyle buluşturan Boreas Teknoloji’nin, üretimini yaptığı DC Pro Hassas Kontrollü Dx Klima Cihazı alanında lider birçok önemli şirketin veri merkezi projelerinde tercih edildi. Toplamda 11 model ve sunduğu 8-82 Kw soğutma kapasitesi aralığına sahip özellikleri sayesinde kesintisiz sistem güvenilirliği sağlayan cihaz, veri merkezlerinin sıcaklık ve nem değerlerini istenilen değerlerde sabit aralıkta tutuyor. Ayrıca enerji tasarrufu odaklı, yüksek verimli yapısıyla yarınlara değer sağlıyor ve yeşil veri merkezi projelerinin de vazgeçilmez tercihi olmaya hazırlanıyor. 
Veri Merkezleri için Özel Olarak Geliştirdiği Ürünlerini Artırmaya Devam Ediyor  
Veri merkezi sektörü için özel olarak sunduğu, teknolojik çözümleri artırmak hedefiyle çalışmalarına hız kesmeden devam eden Boreas Teknoloji, yaptığı Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetleriyle veri merkezi sektörünü yakın zamanda Kabinet Çözümleri ve Mobil Veri Merkezi Çözümleri gibi yeni ürünleriyle de buluşturmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl ihracat oranını toplam cirosunun %50’sine ulaştıran Boreas Teknoloji, dünya çapında faaliyetlerini genişletmeye ve ürünlerini ihraç etmeye devam etmek için yatırımlarını sürdürüyor.