Slider Altına

BITZER ve Wurm Ortak Girişim Sözleşmesi İmzaladı

14 Kasım 2018 Dergi: Ocak-2019

Soğutma ve iklimlendirme uzmanı BITZER ve otomasyon uzmanı Wurm, 8 Kasım 2018 tarihinde, başarılı bir geleceğin yolunu açacak ortak girişim sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeye göre, 1 Ocak 2019’dan itibaren faaliyetlerine başlayacak yeni Wurm Holding GmbH’nin çoğunluk hissedarı BITZER olacak. Soğutma, iklimlendirme ve havalandırma uygulamaları için elektronik sistem çözümlerinin lider üreticisi olarak, tüm ulusal ve uluslararası Wurm şirketleri, yeni holding şirketine entegre edilecek. Sözleşme, rekabet kurulunun onayına sunuldu.

Horst Peter Wurm, yeni Wurm Holding GmbH’nin yönetimine, yönetici ortak olarak katılacak ve 2019 yılının ortalarında Wurm şirketlerinin operasyonel yönetiminden istifa edecek, holdingde grubun BITZER ile koordineli olarak stratejik yönetimini üstlenecek, uzun vadeli gelişimi denetleyecek. Kıdemli çalışanlardan oluşan Wurm Group’un yönetimine veya Almanya’daki ve yurt dışındaki herhangi bir operasyon sahasında herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

BITZER ve Wurm yetkilileri, on yıldan fazla bir süredir birbirlerini iyi tanıma fırsatı buldu, soğutma ve iklimlendirme endüstrisindeki teknolojik zorluklar hakkında fikir alışverişinde bulundu. BITZER Yönetim Kurulu ve Teknoloji Direktörü Rainer Große-Kracht, “Bu zorlu dönemlerde, teknolojik açıdan birbirimizden ne kadar kazanç sağlayabileceğimizi ve bu zorlu zamanlarda piyasayı nasıl teşvik edebileceğimizi fark ettik. Birlikte çalışarak, her iki şirket de soğutma ve iklimlendirme endüstrisindeki teknolojik gelişmeleri şekillendirmeye devam edebilecekleri güçlü bir stratejik ortak kazanıyor. Birlikte, BITZER ve Wurm müşterilerine yeni akıllı çözümler sunabilir ve uzun vadede iki yenilikçi aile şirketinin bağımsız hareket edebilmesi sağlanabilir” dedi.

Wurm Group, Almanya ve Avrupa’da perakende satışta soğutma sistemleri ve teknik bina yönetimi için otomasyon sistemlerinin lider tedarikçisidir. 1872 yılında kurulan ve Almanya’nın Remscheid şehrinde bulunan şirket, 2017 yılında 55 milyon € ‘luk satış gerçekleştirmiştir, 220’den fazla personel istihdam etmektedir ve ticari soğutma için otomasyon teknolojisinde onlarca yıllık uzmanlığa sahiptir. Wurm ayrıca veri aktarımında liderdir ve sektörde öncü sayılmaktadır.

BITZER Group, dünyanın en büyük bağımsız soğutma kompresörü üreticisidir. BITZER’in dünya genelinde dağıtım şirketleri bulunmaktadır. BITZER, pistonlu, vidalı ve scroll kompresörler, ısı değiştiriciler ve basınçlı kaplar üretmektedir. 2017 yılında 740 milyon Euro satış gerçekleştirmiştir ve 3.500 çalışanı bulunmaktadır.Video İçerik

Performansa Dayalı Deprem Tasarımı Yaklaşımı

Sempozyum