Header Reklam
Header Reklam

BDR Thermea Türkiye, Yeni Teknolojiler ve İnovatif Uygulamaları Anlattı

31 Mart 2023 Dergi: Nisan-2023
BDR Thermea Türkiye, Yeni Teknolojiler ve İnovatif Uygulamaları Anlattı

BDR Thermea Türkiye, Baymak ve De Dietrich markaları ile 8 Mart tarihinde Bursa’da düzenlenen 2. İç Tesisat ve Güvenli Doğalgaz Çalıştayı’na katıldı. Etkinlikte şirketin çalışmaları hakkında bilgi veren BDR Thermea Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Pınar Öztürk, müşteri deneyimi konusundaki çalışmalarını anlattı. Doğalgaz, Enerji, Mekanik Mühendisliği Sanayici İşadamları Derneği (DEMSİAD), İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) ve Odaklı Grup iş birliğiyle düzenlenen etkinliğe sektörün önde gelen şirketleri ve yöneticileri katıldı. Etkinlikte farklı konularda gerçekleştirilen panellerle sektörün geldiği nokta ve gelecek öngörüleri de paylaşıldı.

“Yeni Teknolojiler ve İnovatif Uygulamalar” temalı panelin konuşmacıları arasında bulunan BDR Thermea Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Pınar Öztürk, son yıllarda hayata geçirilen ve müşteri deneyimini  en üst düzeye çıkaran uygulamalar hakkında bilgi verdi. BDR Thermea Group’un enerji ve iklim dönüşümünü hızlandıran ürün ve çözümlerini anlatan Öztürk, “Grup olarak hem faaliyet gösterdiğimiz, ihracat yaptığımız ülkelerin hem de tüketicilerimizin enerji dönüşümüne katılımlarını sağlamak üzere Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. Kendi teknolojilerimizle ürettiğimiz ısı pompaları, hibrit cihazlar ve yüzde 100 hidrojenle çalışan kombi ve kazanlarla sektörde fark yaratıyoruz” dedi.

“Müşteri deneyiminde yapay zekâ dönemini başlattık”

Konuşmasında BDR Thermea Group’un Türkiye’de Baymak ve De Dietrich markalarıyla faaliyet gösterdiğini belirten Öztürk, “Müşterilerimize 600 Baymak münhasır bayisi, 317 servis noktası ile hizmet veriyoruz. Türkiye pazarının yeni ve hızlı büyüyen oyuncusu olan De Dietrich ile 78 satış ve 52 servis sayısına ulaştık” dedi.

BDR Thermea Group için müşteri deneyiminin çok önemli olduğunu ifade eden Öztürk, bu alanda hayata geçirdikleri yeni teknoloji ve uygulamalar konusunda şunları söyledi: “Müşterilerimiz bize çağrı merkezi, self servisler aracılığıyla hızla ulaşabiliyor. Sesli yanıt sistemi ile müşterilerimiz hizmet taleplerini temsilciyle görüşmeden saniyeler içinde iletebiliyor. Bu teknoloji de çok hızlı bir şekilde müşterimizi dinlemememizi ve varsa sorununu çözmemizi sağlıyor. Sosyal medya mecralarını da etkin biçimde kullanıyoruz. Böylece geri dönüşleri topluyor ve bu bilgileri analiz ederek tüketicilerimizin beklentilerini, ihtiyaçlarını saptayarak yeni çözümler oluşturuyoruz. Tüm bunları da şirketimiz bünyesinde hayata geçirdiğimiz Symanto adlı yapay zekâ çözümümüzle sağlıyoruz. Sektörümüzde ilk diyebileceğimiz bu uygulama bize hız kazandırırken aynı zamanda proaktif çözümler sunabilmemizi sağlıyor.”