Header Reklam

Baymak Kıbrıs Açıldı

05 Ocak 2014 Dergi: Ocak-2014
Baymak bayi ağına bir yenisini daha ekleyerek 18 Aralık 2013 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Baymak Genel Müdürü Ender Çolak’ın katılımlarıyla Lefkoşe’de “Baymak Kıbrıs”ı açtı. Pazardaki ağını giderek büyüten ve genişleten Baymak, teknoloji alanındaki yeniliklerini Kuzey Kıbrıslılarla da buluşturarak, adadaki önemli bir boşluğu doldurmuş oldu. Açılış kurdelesini ikinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile kesen Çolak şu açıklamaları yaptı: “Baymak ailesi olarak Kıbrıs’ta önemli bir atılım başlatıyoruz. Kıbrıs’ta yenilenebilir enerji kaynağı projesi ile başlayan işbirliğimiz, adadaki en büyük iklimlendirme-ısıtma-soğutma hareketi ile devam etmektedir. 1990 yılından beri ivme kazanarak büyüdük, pazarda lider olduk, bundan sonra ihracat pazarında çok daha aktif olacağız. Baymak olarak kaliteyi ve tüketici memnuniyetini en ön planda tutuyoruz. Tüm pazarlarda yüksek kalitede ürün ve müşteri memnuniyeti hedefimiz var. Yeni lansmanını gerçekleştirdiğimiz, Hollanda teknolojisine sahip Türkiye’nin en küçük kombisi idee’yi piyasaya sürdük. Yine yakın zamanda, en sessiz ve en ekonomik e.sybox hidroforu pazara kazandırdık. Lectus markalı kaskad kazan sistemleri ile enerji kaybına meydan okuduk. Umuyorum, Kıbrıs halkını da birçok güzel ve kaliteli ürünümüzle tanıştıracağız.”
K.K.T.C. İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ise konuşmasında: “Günümüzde kolay ulaşılabilir yüksek teknolojinin önemi çok büyüktür. Ayrıca enerji verimli ürünlerden yararlanmak ceplerimizi rahatlatır. Baymak firmasına bizleri yeni ve enerji verimli teknolojilerle tanıştırdıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Baymak Azerbaycan ve Gürcistan’da Bayileri ile Buluştu

Baymak 9 Ekim 2013 tarihinde Gürcistan’da bir bayi toplantısı düzenledi. Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te düzenlenen organizasyona, Gürcistan’dan toplam 110 kişi katıldı. Katılımcılar arasında bayiler, satış ekipleri, tesisatçılar, mühendisler ve taahhüt firmaları vardı. Baymak ürün gamı hakkında detaylı bilgilendirme yapılan toplantıda, aynı zamanda servis eğitimleri de gerçekleştirildi. Oldukça verimli geçen Baymak Gürcistan Bayi Toplantısı sonunda, eğitimlere katılanlara başarı sertifikaları verildi.
Toplantıda konuşan Baymak Genel Müdürü Ender Çolak şunları söyledi: “Baymak, BDR THERMEA’nın da gücüyle, teknoloji ve anlayış olarak dünya markası olma yolunda hareket etmektedir. Azerbaycan ve Gürcistan pazarlarını Türkiye’de lider konumunda olduğumuz pazarlardan ayrı görmüyorum. Sizler de bundan sonra Baymak yeniliklerinden anında haberdar olacaksınız. Baymak’ın bu pazarlardaki ağı giderek büyümekte ve gelişmektedir. Avrupa’da 2015 yılından itibaren özellikle standart verimlilikteki hermetik kombiler pazardan kalkacaktır. Bu nedenle özellikle Baymak’ın yoğuşma teknolojisine yönelik ürünleri takip edilmelidir. Yeni yoğuşmalı kombilerimiz ve Lectus Duvar Tipi yoğuşmalı kazanlarımız gibi, son teknoloji ürünlerimiz pazarda farklılaşmamızı sağlamıştır. Baymak olarak yeniliklerin öncüsü olmaya devam edeceğiz.”
Baymak aynı ay içerisinde Azerbaycan’da bulunan bayileri için de Bakü’de büyük bir toplantı düzenledi. 24 Ekim 2013 tarihinde Hyatt Regency Otel’de gerçekleşen etkinlik 120 kişiye ev sahipliği yaptı. Katılımcılar arasında bayiler, satış ekipleri, tesisatçılar, mühendisler, taahhüt firmaları yer aldı. Global anlamda yatırımlarını sürdüren Baymak, Azerbaycan’da bayileri ile gerçekleştirdiği bu büyük buluşmada, Baymak ürün gamı hakkında detaylı bilgiler verdi. Aynı toplantı içerisinde servis eğitimlerini de gerçekleştiren Baymak, eğitimlere katılanlara başarı sertifikalarını dağıttı.

Etiketler