Baymak Doğalgaz Ürünleri Sergisi

05 Temmuz 1993 Dergi: Temmuz-1993

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde Ataköy 9. kısımda düzenlenen "BAYMAK Doğalgaz Ürünleri Sergisi" 17.7.1993 tarihinde Bakırköy Belediye Başkanı Ali Talip Özdemir tarafından açıldı.

Baymak Bölge Bayisi İnka Ticaret'in Halkla İlişkiler Müdürü Yaşar Demirkol'un "Daha temiz bir doğa için doğalgaz ve BAYMAK" içerikli açış konuşmasından sonra BAYMAK Genel Müdürü Dr. Murat Akdoğan bir konuşma yaptı. Daha temiz bir doğa için en gelişmiş teknolojileri Türk halkının kullanımına sunan Baymak'ın İtalyan Gruppo-İmar firması ile işbirliği yaparak Türkiye'nin ilk ve tek dökme demir dilimli duvar tipi kombisini Ekim ayından itibaren üretmeye başlayacaklarını belirten Akdoğan, Türkiye'nin kombi mezarlığı olmasının önüne geçilmesi için üstlendikleri görevin bilincinde olduklarını, uzun ömürlü cihazlar ürettiklerini, Baymak'ın çok geniş bir ürün yelpazesi olduğunu vurguladı. Baymak ürünlerini ve kalitesini mühendislik yaptığı yıllardan tanıdığını belirten Ali Talip Özdemir, doğalgazın hava kirliliğini önlemek bakımından en ideal yakıt olduğunu söyledi.

Dr. Murat Akdoğan'ın verdiği şildi kabul eden Belediye Başkanı, çevre hizmetleri nedeniyle Akdoğan'ı kutlayarak Bakırköy Belediyesi'nin bir flaması ile tabağını armağan etti. Serginin açılışını da yapan Özdemir, daha sonra Baymak doğalgaz cihazları hakkında bilgi aldı.